Перлини українського мистецтва

Минулої п'ятниці Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді вітав у себе в гостях учасників обласних майстер-класів з декоративно-прикладного мистецтва.

До нашого міста з’їхалися бажаючі з Сєвєродонецька та Кремінної, Рубіжного та Сватова, Станиці Луганської та Чмерівської ОТГ, Новопсковського району та, звісно, Лисичанська.

З 65 учасників були представники шкіл, музеїв, будинків культури, керівники гуртків позашкільних закладів освіти.

Майстер-класи складалися з двох блоків. Спочатку присутні слухали лекції: «Українська писанка від Сяну до Дону», «Семантика народних символів, що використовуються у писанкарстві» (Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Коновал, м. Київ). Друга тема — «Відродження народного самчиківського розпису, як перлини українського мистецтва». Це рідкісна декоративна техніка. Зараз в Україні з її секретами обізнані лише чотири майстри. Про нове життя самчиківського розпису розказала слухачам Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Машевська (м. Київ).

А потім у двох локаціях відбулися майстер-класи. Майстер-клас з писанкарства проводила пані Тетяна Коновал, майстер-писанкар з 20-річним досвідом.

У другій локації проходив майстер-клас з самчиківського розпису, який проводила пані Ольга Машевська.

У майстер-класі з самчиківського розпису приймали участь і наші керівники гуртків Наталія Лукащук та Олена Кислякова.

Всі учасники отримали багато цікавої інформації, задоволення від спілкування з майстринями, а головне натхнення для подальшої роботи.

Дякуємо організаторам майстер-класів Луганському обласному центру народної творчості та Заслуженим майстриням народної творчості України, членам Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяні Коновал та Ользі Машевській за плідну роботу та чудові враження.

Відділ культури Лисичанської міської ради