Засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося в міській раді

Вчора, 3 грудня, в Лисичанській міській раді відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБтаНС) під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

Про ситуацію на підприємстві ЛКСП «Лисичанськводоканал» доповіли начальник управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ Віталій Сахань та директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко.

Віталій Геннадійович зазначив, що Лисичанськводоканалом отримано від ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» попередження від 22.11.2019 № 294 про знеструмлення з 9.00 годин 9 грудня 2019 року всіх об’єктів підприємства, що призведе до неможливості здійснення водопостачання та водовідведення у містах Лисичанську, Новодружеську, Привілля.

Сергій Лозиченко наголосив, що питання відключення ЛКСП «Лисичанськводоканал» підіймається вже неодноразово і є нагальним для міста в цілому, проте існує гостре питання заборгованості із заробітної плати співробітникам підприємства, які вже котрий місяць не отримують грошей за свою роботу та звільняються.

За підсумками тривалої дискусії, члени комісії ухвалили ряд рішень. ТОВ «ЕНЕРА СХІД», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» забов’язали виконувати вимоги законів України стосовно безперебійного електропостачання об’єктів водопостачання, особливо в період опалювального сезону. Керівнику ЛКСП «Лисичанськводоканал» члени комісії доручили вжити заходи щодо оплати заборгованості за спожиту електроенергію ТОВ «ЕНЕРА СХІД» та ТОВ «ЛЕО» згідно домовленостей, КП «Лисичанськтепломережа» — притушити котельні до технологічного мінімуму на час відключення водопостачання, начальникам відділу освіти та відділу культури міської ради у випадку тривалої відсутності водопостачання — внести зміни до графіків роботи підпорядкованих закладів освіти та культури, а у разі неможливості призупинити функціонування вище зазначених закладів.

У зв’язку з відключенням електроенергії та при загрозі виникнення надзвичайної ситуації членами комісії було вирішено від імені міської ради направити листи керівництву держави, області та силових структур, а виконкому Лисичанської міської ради, який відбувся одразу після засідання комісії, рекомендували виділити з місцевого матеріального резерву ПММ для підвозу води на випадок відключення, Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ та ЛКСП «Лисичанськводоканал» скласти графіки підвозу питної та технічної води населенню.

Щодо питання повного закриття руху пішоходів та автомобільного транспорту через міст технологічного призначення м. Лисичанськ — с. Сиротине, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила доручити КП «Лисичанський Шляхрембуд» встановити попереджувальні знаки «Небезпечно», «Проїзд заборонено», «Прохід заборонено» та заблокувати проїзд на аварійний міст.

«Внаслідок впливу активних циклонів на території міста склалися складні погодні умови, яких слід очікувати й в продовж наступних місяців. Тому для своєчасного реагування на можливі загрози виникнення надзвичайних ситуацій необхідно всім комунальним службам бути готовими до виконання завдань за призначенням», — зазначив міський голова Сергій Шилін та разом з членами комісії заслухав доповіді начальника управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ Віталія Саханя та директора КП «Лисичанський Шляхрембуд» Володимира Кравченка щодо заходів з недопущення виникнення надзвичайної ситуації взимку.

Тривале обговорення сприяло наступним рішенням. Підприємству «Лисичанський Шляхрембуд» доручили здійснювати моніторинг погодних умов, залучати необхідні сили і засоби для своєчасної протидії загрозам; Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ, КП ЖЕК №№ 1,3,5,6,8, ДПРП-9, керівникам закладів підпорядкованих відділам освіти та культури — сприяти роботі стаціонарних пунктів обігріву, організувати своєчасне прибирання бурульок та снігу на закріплених територіях; Управлінню патрульної поліції в Луганській області — залучати необхідну кількість патрулів для регулювання дорожнього руху та встановити контроль за дотриманням водіями режимів обмеження або припинення руху; Лисичанському МУ ГУ ДСНС України в Луганській області — забезпечити готовність техніки підвищеної прохідності, мобільного пункту обігріву та своєчасне їх залучення для надання допомоги учасникам дорожнього руху у разі утворення транспортних заторів.

На завершення засідання, члени комісії з питань ТЕБтаНС підбили підсумки купального сезону 2019 року та затвердили план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Лисичанської міської ради у зимовий період 2019 — 2020 років.