У Лисичанську відбувся цикл заходів до Дня Соборності України

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято — День Соборності України. Сьогодні, у такий напружений і непростий час, проблема соборності України є надзвичайно актуальною, тому з метою консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу до цієї знаменної дати в комунальних закладах культури міста відбулась низка тематичних заходів.

В школах естетичного виховання для мешканців та гостей міста відбулись святкові концерти, під час яких звучали твори українських композиторів-класиків та сучасних авторів, українські народні пісні у виконанні творчих колективів, учнів та викладачів шкіл.

В бібліотеках Лисичанської централізованої бібліотечної системи відбувся цикл заходів, протягом яких користувачі дізнавалися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності.

17 січня у бібліотеці-філії № 7 відбулась інформаційна година «Україна навіки Соборна», завдяки якій юні читачі дізналися про історію виникнення свята, познайомилися з історичними фактами про Україну, прийняли участь у літературно-історичної вікторині, а потім поділились своїм власним баченням єдності, патріотизму та любові до власної землі.

В центральній бібліотеці, 18 січня, відбулась година патріотичної єдності «День Соборності на відстані часу», під час якої бібліотекарі розповіли відвідувачам про історичні події того часу та представили відео-сюжет «Україна є, була і буде».

19 січня працівники бібліотеки-філії № 3 провели годину історичної пам’яті «Україна — держава свободи і єдності» у Вищому професійному училищі № 94. Бібліотекарі познайомили молодь з подіями 22 січня 1919 року, а студенти прочитали вірші Павла Тичини «На Аскольдовій могилі», Олександра Олеся «Живи, Україно!» та Миколи Вороного «За Україну».

Також у бібліотеці-філії № 8 пройшла історична подорож «Соборна мати — Україна», а у бібліотеці-філії № 2 — патріотична година «Соборність рідної землі — основа нації й держави».

22 січня в бібліотеці для дітей № 1 пройшов інформ-калейдоскоп «Суверенній Україні нині слава і повік», під час якого відвідувачі познайомились з основними етапами розвитку української державності, збагатили та поглибили знання з історії України. В цей святковий день бібліотекарі побажали читачам бути гідними своїх предків, любити рідну землю так, як заповідав Великий Тарас, берегти волю та незалежність України!

23 січня бібліотекарі філії № 9 разом з працівниками ПК ім. В.М.Сосюри провели тематичний вечір «Соборна мати Україна — одна на всіх, як оберіг». Учасники заходу ознайомились з історією Дня Соборності, поглибили знання про історичний факт злуки українського народу, переглянули документальні фільми «День в історії. Соборність», «Топ найкрасивіших міст України», «Сім чудес України», «Любіть Україну — вірш В. Сосюри», а також взяли участь у вікторині «Як я знаю Україну».

Окрім того, до Дня Соборності в бібліотеках були оформлені експозиції, виставки, які допомогли відвідувачам поглибити знання про історичний шлях українського народу до незалежної Соборної держави.

Відділ культури Лисичанської міської ради