Флешмоб музейних селфі пройшов в Лисичанську

Вчора, 17 січня в музеях всього світу проходив Міжнародний день музейних селфі, який набирає популярності і в Україні. Цього дня музеї світу проводять флешмоб, під час якого відвідувачам дозволяється зробити селфі на фоні улюбленого експонату. Відзначення Міжнародного дня музейних селфі було ініційовано 21 січня 2014 року Європейським колективом музейних працівників CultureThemes.

Музеї нашого міста, а саме Лисичанський міський краєзнавчий музей та Народний музей історії содового заводу, який працює на базі Лисичанського міського Палацу культури теж долучилися до флешмобу.

Народний музей історії содового заводу приєднався до акції вперше, тому учасниками флешмобу стали працівники та учасники художньої самодіяльності Палацу культури, які творчо перевтілювалися у різноманітні історичні образи.

Краєзнавчий музей проводить флешмоб музейних селфі вже другий рік поспіль. Маючи деякий досвід, цього року, працівники музею ще більш ретельно підготувалися: були створені нові цікаві експозиції побуту лисичан початку ХХ сторіччя та радянського періоду, задіяний шахтарський одяг та військові форми. Всі мали можливість написати побажання музею старовинним чорнильним пером.

Ця акція зацікавила велику кількість мешканців міста. Впродовж дня музей відвідували школярі, студенти, журналісти, для того, щоб завдяки музейним експонатам подорожувати у часі, зафіксувати ці незвичайні моменти на своєму смартфоні, а потім викласти їх у соцмережах з хештегом #MuseumSelfie.

Несподіваним і дуже приємним гостем міського краєзнавчого музею цього дня став український художник та скульптор — Микита Кадан, який представляв Україну на Венеційському бієнале у 2015 р. та є співініціатором проекту «Худрада», членом об’єднання митців Р.Е.П. (Революційний експериментальний простір), а також володарем спеціальної премії FutureGenerationArtPrize 2014.

Також, впродовж дня у музеї працювала «Музейна лабораторія», завдяки чому кожен бажаючий зміг відчути себе справжнім музейним дослідником.

День музейних селфі дав змогу усім відвідувачам власноруч доторкнутися до історії та подарував безліч незабутніх спогадів, емоцій та цікавих селфі.

Відділ культури Лисичанської міської ради