Лисичанський міський краєзнавчій музей отримав технічне обладнання на суму близько 230 тисяч гривень

5 грудня у рамках другого етапу проекту «Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України — Музей відкрито на ремонт II», який реалізується Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) Лисичанський міський краєзнавчий музей отримав технічне обладнання на суму близько 230 тисяч гривень. Серед обладнання, що поповнило скарбницю музею: квадрокоптер, фото- та відео- обладнання, проектор, ноутбуки, планшети, принтер, електронний мікроскоп та низка інших сучасних ґаджетів.

Цього ж дня в музеї відбулася презентація та демонстрація можливостей сучасного обладнання для музею, яке отримала у користування «Музейна лабораторія» краєзнавчого музею.

У презентації взяли участь куратори Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, керівники проекту «Музей відкрито на ремонт ІІ» Леонід Марущак та Євгенія Калугіна, громадськість міста, громадські активісти з м. Сєвєродонецьк, журналісти телеканалів ЛОТ, «Акцент», інтернет-видання «Нова дія».

Куратори проекту зазначили, що техніка надана музею для організації «Музейної лабораторії», яка займатиметься науково-просвітницькою та дослідницькою діяльністю та працюватиме з навчальними закладами області.

Першим етапом реалізації концепту стали освітні воркшопи «Музейна лабораторія» для молоді та всіх бажаючих, які кожного дня, з 6 по 13 грудня, працівники музею проводили в навчальних закладах міст Лисичанська, Сєвєродонецька і Рубіжного.

Всього було проведено 15 воркшопів в різних локаціях: в місті Лисичанську — в міському краєзнавчому музеї, ЗОШ № 9, ПК ім. В.М.Сосюри, музеї історії гірничої справи, ДНЗ № 2 «Бірюза», багатопрофільній гімназії. В місті Сєвєродонецьку — на громадському майданчику «ХочуБуду», в ЗОШ № 5 та № 20. В місті Рубіжне — в міському музеї, ДНЗ № 3 «Барвінок», ЗОШ № 2.

Під час воркшопів учасники мали змогу ознайомитися з принципом дії музейного обладнання та відчути себе справжніми дослідниками. З цікавістю за допомогою електронних луп та мікроскопу і діти, і дорослі роздивлялися написи на старовинних купюрах, ентомологічні музейні експонати, відбитки рослин періоду карбону на вугіллі та ще багато іншого.

Зазначимо, що подібні заходи зближують містян та музей, дають можливість конкретної взаємодії та спілкування, змінюють погляди на концепцію музеїв як інституцій.

Сподіваємось, що функціонування в подальшому в музеї «Музейної лабораторії» дасть змогу зацікавити більшу кількість відвідувачів та покращить розвиток музейної справи у місті.

Відділ культури Лисичанської міської ради