В Лисичанську пройшов ряд заходів до Дня захисника України

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України в закладах культури міста відбулись наступні заходи.

Напередодні свята, в міському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки-пам’яті фоторобіт волонтера, фотокореспондента, бійця добровольчого батальйону «Айдар» Віктора Гурняка «Від Майдану до війни».

На заході були присутні: батько Віктора Гурняка, волонтер з м. Тернопіль Петро Гурняк, бійці батальйонів «Тернопіль», «Донбас», учнівська молодь, викладачі шкіл та волонтери. На виставці представлено 36 світлин Віктора Гурняка, як з Майдану, так і з передової. Виставка розташована в експозиційній залі, присвяченій подіям АТО. Розпочався захід з розповіді, яка супроводжувалася відео-презентацією, також демонструвався фільм про Віктора Гурняка, відеокліп за його участю.

В центральній бібліотеці відбувся тематичний вечір «Діалог покоління». Всі користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Шлях мужності і слави», на якій було висвітлено літературу про Національну гвардію та захисників України, а також переглянути документальні ролики і презентації «Хоробрі серця», присвячені українським військовим.

В бібліотеці-філії для дітей № 10 напередодні свята зібралися учасники клубу «Мальва», щоб вшанувати тих, хто нині боронить кордони та захищає незалежність України. «Мужність і відвага. Історії героїв АТО» — під такою назвою пройшов захід історичної хроніки. Ведуча та учасники переповідали про відомі випадки героїчних вчинків наших сучасників.

Також, в бібліотеках КЗ «Лисичанська ЦБС» відбулися наступні тематичні заходи: гра-змагання «Воїн — чесна, смілива людина, найдорожча йому Україна» (бібліотека для дітей № 1); інформаційна година «Славетні захисники України» (бібліотека-філія для дітей № 7); урок мужності «Земний уклін вам, визволителі» (бібліотека-філія сімейного читання № 5, ПК «Діамант»); усний журнал «Відважні, мужні та сміливі» (бібліотека-філія № 3); козацький турнір «Запоріжські козаки-наша слава навіки» (бібліотека-філія сімейного читання № 8); інформаційний репортаж «Захист Батьківщини — святий обов’язок кожної людини» (бібліотека — філія № 9).

Крім того, з метою гідного відзначення Дня захисника України, формування у суспільстві, особливо молоді, шанобливого ставлення до захисників України усіх поколінь, в школах естетичного виховання відбулися святкові концерти.