Працівники музеїв міста відвідали Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького

29 листопада, у рамках мистецького проекту «Музей відкрито на ремонт», працівники міського краєзнавчого музею, меморіального музею В.М. Сосюри та народного музею історії содового заводу відвідали Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького — один з найстаріших в Україні та Європі, який розповідає про історію степового Придніпров’я з давніх часів до сучасності. Гостей супроводжувала представник Українського центру розвитку музейної справи Леся Гасиджак.

Знайомство з музеєм та програма семінару були насиченими. Колектив музею ім. Д.І. Яворницького гостинно зустрів колег з нашого міста.

Під час семінару «Робота з фондами та фондовою колекцією» були розкриті проблеми та методи роботи з фондами й музейними колекціями, а також комплектування фондів. Працівники музею перейняли передовий досвід історичного музею Дніпра, обговорили питання розвитку масової та культурної діяльності, формування експозицій та тематико-історичних планів, а також сучасні проблеми музеїв.

По закінченні семінару співробітник відділу сучасної історії України та краю Ірина Якімова провела екскурсію по виставці «Льодовиковий період» та експозиції історичного музею, комплекс якого складається з декількох філіалів. У ході екскурсії відвідали діораму «Битва за Дніпро» — одну з найбільших в Європі, меморіальний будинок-музей академіка Дмитра Яворницького — єдину садибу, яка збереглася від старого Катеринослава. Крім того, науковий співробітник музею АТО Георгій Столяренко провів екскурсію по експозиції просто неба «Шляхами Донбасу» та розповів про монтаж постійно діючої експозиції.

Цього ж дня з експозицією просто неба «Шляхами Донбасу» знайомилась і перша леді країни — Марина Порошенко, з якою зустрілися наші працівники музею.

Відділ культури Лисичанської міської ради