Про діяльність відділу культури Лисичанської міської ради у першому півріччі 2017

Штат відділу культури укомплектовано повністю та налічує 5 одиниць: начальник відділу, головний спеціаліст, 2 спеціаліста І категорії, секретар керівника. В червні проведено конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста 1 категорії.

У 1 півріччі 2017 року до відділу культури надійшло 1103 одиниці кореспонденції, що на 170 одиниці більше ніж у 1 півріччі 2016 року. Кількість вихідної кореспонденції склала 499 одиниць, що на 112 одиниць більше ніж у аналогічному періоді 2016 року. Підготовлено 175 відповідей на контрольні документи, у тому числі відповіді на 9 депутатських запитів та звернень, 10 запитів силових структур (поліція, прокуратура, СБУ), 19 звернень громадян, 2 запитів на отримання публічної інформації.

У звітному періоді підготовлено 2 проекти рішень сесії міської ради; 22 проекти рішень виконавчого комітету Лисичанської міської ради; 20 проектів розпоряджень міського голови. Розроблено та затверджено міську програму «Мистецька освіта Луганщини» на 2017-2019 роки.

Також, підготовлено та видано 107 наказів з основної, кадрової діяльності та про відрядження.

Мережа закладів культури мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля налічує 10 комунальних закладів в яких працює 288 чоловік.

У першому півріччі 2017 року з міського бюджету розвитку на галузь культури було виділено асигнувань на загальну суму 1177,773 тис. грн., у тому числі:

30,0 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт системи опалення бібліотеки-філії № 8 КЗ «Лисичанська ЦБС»

399,3 тис. грн. — капітальний ремонт КЗ «ПК ім. В.М. Сосюри м. Лисичанська»

470,0 тис. грн. — капітальний ремонт КЗ «Лисичанський ПК «Діамант»

75,0 тис. грн. — придбання тенту для сцени помосту на пл. Перемоги

203,433 тис. грн. — капітальний ремонт опалювальної системи ЛКП «Кінотеатр «Дружба».

На реалізацію міської Програми з підготовки та проведення загальноміських культурно-мистецьких заходів на 2017 рік з міського бюджету було виділено 259,251 тис. грн. з них освоєно 250,728 тис. грн.

Для вирішення питань поліпшення матеріальної бази, комунальні заклади культури протягом І півріччя 2017 року продовжили роботу по підготовці інвестиційних проектів з метою залучення позабюджетних коштів на розвиток галузі культури міста. Протягом звітного періоду було підготовлено та подано на розгляд 10 проектів від КЗ «Лисичанська ЦБС», КЗ «Лисичанський міський Палац культури», КЗ «Палац культури ім. В.М. Сосюри м. Лисичанська», КЗ «Лисичанський міський краєзнавчий музей», КЗ «Новодружеська дитяча школа мистецтв», 12 проектів знаходяться ще на розгляді (3 проекти подані в 2016 році), 1 проект не реалізовано. У стадії реалізації знаходяться проекти, які були подані як у 2016 році так і 2017 році, а саме:

— проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» від Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу «Єразмус+», підсумком реалізації якого стало відкриття в центральній бібліотеці першого в Луганській області пункту європейської інформації;

— проект документального кіно про права людини «Кіноклуб Docudaуs UA в бібліотеці», в КЗ «Лисичанська ЦБС» створено кіноклуб документального кіно «Docudeys UA» для підвищення рівня поінформованості громадян міста в галузі прав людини. За період діяльності клубу відбувся показ 15 фільмів, які переглянули 95 чоловік;

— проект «Допомога людям похилого віку», який організовано за підтримки Міжнародної організації "Helpageinternational«в КЗ «Лисичанський міський Палац культури» було відкрито клуб «Кому за 50+» для творчості людей похилого віку. У клубі люди займаються улюбленим хобі, розкривають свої творчі можливості, займаються фітнесом та спортивними танцями, проводять творчі та тематичні вечори.

У лютому 2017р.бібліотека для дітей № 1 стала учасником інтерактивного культурно-освітнього проекту «Жива бібліотека». Це спільна громадська ініціатива «Культурно-освітньої фундації «ЛіберіЛібераті» та шести бібліотек Донецької і Луганської областей, яка реалізується за підтримки Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) і фінансується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID). Протягом двох місяців у бібліотеці для дітей № 1 відбулися чотири зустрічі із митцями України: художниками, акторами, режисерами, громадськими активістами, письменниками та музикантами. Під час зустрічей,учнівська молодь міста познайомилась з поетами та письменниками — Жаком Жаб’є, Олексієм Чупою, Остапом Микитюком, Євгенією Чуприною, Сергієм Гридіним. Цікавими були розмови із художником Дмитром Раковим, акторами Катаріною Срібницькою та Володимиром Клименко, режисером Данилою Слюсарем, учасниками АТО Миколою Рябушко та Назаром Іваськевичем. Також, бібліотека для дітей № 1 одержала очікуваний подарунок, 150 чудових книг для різних вікових категорій, комп’ютер, відео проектор та принтер, а також приємні відгуки від організаторів та учасників проекту за надану гостинність, високий рівень професіоналізму, прагнення до постійного розвитку та творчого пошуку співробітників бібліотеки.

У червні 2017 року проект КЗ «Лисичанський міський Палац культури» «Відкриття комунікативного простору дозвілля «Foxhub» отримав перемогу в конкурсі проектів «Підтримка згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», що фінансується міжнародною організацією з міграції від уряду Японії. В результаті КЗ «Лисичанський міський Палац культури» матиме змогу придбати необхідні матеріали для організації заходів соціального згуртування на суму 65 тис. грн.

Основним напрямком роботи комунальних закладів культури є культурно-освітня та дозвіллєва діяльність. В палацах культури створено 64 клубних формування, з них для дітей 39, в який займаються 1599 учасників, з них діти — 999, в школах естетичного виховання мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля навчалися 1393 учнів, на базі палаців культури працюють 7 творчих колективів зі званням «Народний самодіяльний колектив» та 5 дитячих колективів зі званням «Зразковий самодіяльний колектив». Бібліотеками Лисичанської ЦБС за перше півріччя 2017 року скористувалися 19990 лисичан, які протягом року 113177 раз відвідали їх, до послуг читачів книжковий фонд кількістю 384,6 тис. одиниць, 4 інтернет-центри з безкоштовним wi-fi.

Лисичанський міський краєзнавчий музей протягом звітного періоду відвідало 2967 чоловік, проведено 220 екскурсій, 80 культурно-просвітницьких заходів, 25 виставок у виставковій залі музею, що різняться за мистецькими жанрами та масштабністю: персональні виставки творчих робіт Бориса Романова, Анатолія Біленецького та Валентини Галімової «Живопис. Графіка. Декоративне мистецтво»; персональна виставка живопису художниці Олени Лупікової "Чарівні квіти«;в рамках проекту «Музей відкрито на ремонт» виставка «Мономіста на Донеччині. Праця, виснаження та успіх. Корпоративні міста Донбасу», підсумком проекту стало відкриття виставки сучасного мистецтва «Музей міста Світлоград»; тематична виставка «Червоний Хрест допомагає людям», у співпраці з Луганською обласною організації Червоного Хреста України; персональна виставка живопису художника-аматора з Новоайдару Володимира Кравченко «Охота пуще неволи», перша персональна виставка живопису молодих професійних художниць з міста Рубіжне Ковальової Марини та Ткачук Катерини "Дотик до кольору«;ювілейна виставка матеріалів з архіву Лисичанської міської організації ветеранів України, присвяченої 30-річчю утворення організації.

Протягом першого півріччя 2017 року творчі особистості та творчі колективи міста прийняли участь в 44 фестивалях та конкурсах всіх рівнів: 14 Міжнародних, 9 Всеукраїнських, 16 обласних, 2 регіональних, 3 міських фестивалях-конкурсах і зайняли 399 призових місця.

Учениця Лисичанської дитячої музичної школи № 2 Софія Ажипа (викладач вокалу Шинкаренко М.А.) прийняла участь у Міжнародному фестиваль-конкурсі Золото Європи «Весенняя симфония 2017», який відбувався з 26 по 29 березня у м. Прага (Чехія). У конкурсі взяли участь представники з різних країн світу: Білорусії, Молдови, Грузії, Польщі, Чехії, Германії, Словаччини та України. Софія виступила у двох номінаціях: академічний та естрадний вокал таза результатами конкурсу здобула 2 призових місця і була нагороджена пам’ятними медалями.

Вперше, завдяки сприянню громадських організацій України, учні шкіл естетичного виховання мали змогу відвідати Західну Україну. За підтримки Всеукраїнської громадської молодіжної організації «Молодіжний Рух «Здорова Україна», переможці конкурсу «Україна очима дітей АТО», серед яких 4 учня художнього відділу Лисичанської ДШМ № 1 та 2 учня Привільської ДШМ, у березні здійснили подорож до Західної України, яка сприяла оздоровленню та реабілітації дітей із зони АТО новими методами арт-терапії. У Тернопільському академічному обласному драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка та у Львівській ЦБС юні митці представили понад 50 власних робіт. В картинах діти продемонстрували, якою бачать свою Батьківщину із зони АТО.

У червні 6 учнів художнього відділу Лисичанської ДШМ № 1 у супроводі викладачів здійснили чергову подорож до Західної України, на цей раз до міста Чернівці. Перебування в Чернівцях розпочалося з відкриття виставки малюнків «Україна очима дітей із зони АТО», яку діти привезли з собою. Відкриття відбулося в галереї Ратуші, куди були запрошені представники міської адміністрації, ЗМІ, учні місцевої художньої школи та інші почесні гості.

В рамках Всеукраїнської інтеграційної співдружності, завдяки творчій співпраці Новодружеської ДШМ з громадською організацією «ПЯТЕРНЯ» 5 талановитих учнів відділення образотворчого мистецтва школи відпочили в літньому дитячому творчому таборі «Кольорові Гори» на Прикарпатті. В рамках програми відбулися пленери, арт-терапія, уроки школи лідерства та командної гри, цікаві екскурсії, творчі квести, розваги та рухливі забави.

Традиційно, в місті були проведені конкурси та фестивалі: розважальна шоу програма серед фахівців комунальних закладів культури «Одна на мільйон», фестиваль танцю «Viva dance 2017», конкурс молодих поетів та прозаїків «Проба пера», регіональний турнір по спортивним бальним танцям «Summer Stars 2017».

В квітні, в рамках обласного фестиваль-конкурсу художньої самодіяльності «Луганщина — світанок України», у Лисичанську відбувся творчий звіт міста. Хол міського ПК на мить перетворився на київський вокзал, на якому чекають свій потяг пасажири, у касі продають квитки, в буфеті пропонують смачні пиріжки та гарячий чай, а оркестр проводжає з перону потяги. Обласному журі також було запропоновано переглянути коротеньку відеопрезентацію Лисичанська. Далі, в концертній залі уявний потяг рушив і прибув на залізничну станцію «Лисичанськ». Ось тут і показали «народні» та «зразкові» колективи, провідні колективи та солісти Палаців культури і шкіл естетичного виховання свої найкращі творчі номери.

Оцінювало творчі колективи обласне журі під головуванням директора Луганського обласного центру народної творчості (ЛОЦНТ) Ірини Дячук. До складу журі увійшли заступник директора ЛОЦНТ Ірина Божич, секретар, завідуючий відділом народної творчості ЛОЦНТ Олександр Бірюстюков, методист з розвитку декоративно-прикладного мистецтва ЛОЦНТ Наталія Стрєльцова, заслужений діяч мистецтв України, режисер Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Володимир Московченко, викладач-методист відділу «Оркестрові народні інструменти» комунального закладу «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С. С. Прокоф’єва» Володимир Вошколуп, голова предметно-циклової комісії «Спів (академічний, естрадний)» комунального закладу «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С.С. Прокоф’єва» Олена Бугайова.

Відділом культури у першому півріччі 2017 року проведена робота по організації зустрічей лисичан з творчими особистостями та провідними колективами України, а саме:

— творчі зустрічі видатних поетів та митців з різних куточків України з молоддю та мешканцями міста в ПК ім. В. М. Сосюри, міському ПК, Лисичанському професійному гірничо-промисловому ліцеї та центральній міській бібліотеці, в рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій...»;

— творча зустріч з бійцем добровольчого батальйону «Золоті ворота» Петром Билиною і Презентація його книги «Війна кличе. Стань переможцем». за підтримки ГО «Відродження сходу» у центральній бібліотеці м. Лисичанськ відбулася

— гастролей академічного фольклорно-етнографічного колективу «Калина», в рамках проведення культурно-мистецької акції для дітей східних регіонів України «Святий Миколай — дітям сходу» уПалаці культури ім. В.М. Сосюри;

— виступу Тернопільського військового оркестру 44-ї окремої артилерійської бригади, під керівництвом військового диригента капітана Тараса Когута у ПК ім. В.М.Сосюри;

— концерту народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Заграва» та народного аматорського колективу «Передзвін» (м. Вараш) в Лисичанському міському ПК.

З метою зміцнення відносин мешканців різних регіонів нашої країни в рамках Проекту Поїзд Єднання України «Труханівська Січ» на залізничну станцію Лисичанськ прибув перший в Україні молодіжний «Художній Кінопоїзд». В рамках візиту викладачі Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого і представники профтехосвіти проводили зустрічі, майстер-класи, покази вистав і кінофільмів, розповідали про свої професії. Також в роботі поїзда брав участь вокальний ансамбль «Форсаж» і військовий оркестр Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

У приміщенні ЛКП «Кінотеатр «Дружба» відбулася презентація Всеукраїнського молодіжного руху «Будуємо Україну разом» та концертна програма за участю гуртів «Тубус» (м. Сєвєродонецьк) та «Оксамит» (м. Лисичанськ).

Творчі колективи міста брали активну участь у загальнообласних заходах:

-у святковому концерті «Культурна мозаїка» до Всесвітнього дня культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку у приміщенні Новоайдарівського Будинку культури взяли участь народний жіночий вокальний ансамбль «Мрія» (Лисичанський міський ПК, кер. Валерій Сидоренко) та зразкова студія східного танцю «Атлантіс» (ПК ім В.М. Сосюри, кер. Ірина Гончарова);

— в обласній виставці майстрів декоративно-ужиткового й образотворчого мистецтва та святковій розважальній і концертній програмі, присвяченій 79-річчю від дня утворення Луганської області. У заходах взяли участь лисичанські майстрині Лариса Лисицька, МаїсаГнєушева, Надія Шконда, Оксана Васильєва, Валентина Ковальова, Тетяна Немченко, Світлана Тєлушка, Любов Шестопалова, Тетяна Титова, Олена Ярошенко, Олена Чекрига, Олена Кислякова;керівники та юні артисти зразкової театральної студії «Арлекін» та народного театр-студії «Лімпопо», які організували дитячий розважальний майданчик для дітей святкового заходу; народний вокальний чоловічий ансамбль «Обрій» (Лисичанський міський ПК, керівник Б.Малишев) та зразковий хореографічний колектив «Барвінок» (Лисичанська ДШМ № 1, керівник В.Самбурова) були учасниками концертної програми кращих гуртів та солістів районів і міст Луганщини.

Протягом звітного періоду закладами культури міста були організовані наступні заході:

— ювілейний захід, присвячений 30-річчю з дня створення Лисичанської міської організації ветеранів України. Почесними гостями стали народні депутати України Юрій Бойко та Сергій Дунаєв, представник служби зі справ ветеранів війни та учасників АТО в Луганській області В. Нагорняк, голова обласної ради ветеранів М. Талдонов, міський голова С. Шилін, заступники міського голови. В фойє Палацу культури гостей зустрічала виставка про життя, роботу ветеранської організації. В ході великого святкового концерту в адрес активістів ветеранського руху лунали привітання та побажання від гостей свята.

— звітні концерти народного жіночого вокального ансамблю «Мрія» (керівник Валерій Сидоренко), народного вокального ансамблю народної пісні «Вишиванка» (керівник Ірина Фелік), народної театр-студія «Лімпопо» (керівник Надія Бражникова) та зразкової дитячої театральної студії «Арлекін» (керівник Ірина Кабанова) Лисичанського міського ПК на підтвердження звання «народний самодіяльний» та «зразковий самодіяльний» колективи.За підсумками перегляду звітних програм комісією було вирішено порушити клопотання перед обласною колегією управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації про підтвердження звання "народний самодіяльний колектив«жіночому вокальному ансамблю «Мрія», ансамблю народної пісні «Вишиванка», театру-студії «Лімпопо» та «зразковий самодіяльний колектив» — дитячій театральній студії «Арлекін».

— ювілейний захід до 40-річчя Новодружеської ДШМ, під час якого багато різноманітних музичних номерів цього дня представила на розсуд глядачів школа мистецтв: звучали естрадні пісні, танцюристи кружляли в народному танці, в ритмі рок-н-рол. Зі сцени звучали звуки гітари, фортепіано, саксофону, баяну. У концертній залі панував урочистий настрій свята. Незабутні враження залишили виступи ансамблю гітаристів «Тірандо», хореографічних ансамблів «Веселка» та «Восторг», сольні номери Ростислава Шаталова, Валерії Соловйової, Романа Новіка та Дар’ї Ластовецької. Яскравим завершенням концерту став виступ інструментального ансамблю «Бі-Боп», під керівництвом Лебедь Володимира Миколайовича. Також, під час заходу відбулося урочисте вручення свідоцтв випускникам школи.

Відділ культури Лисичанської міської ради