Про роботу відділу праці управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради за 2016 рік

Відповідно до делегованих повноважень в сфері соціального захисту та Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 проведена повідомна реєстрація 63 колективних договорів підприємств, установ, організацій, в тому числі 39 змін та доповнень до них.

Протягом звітного періоду забезпечувалось здійснення моніторингу стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста. Інформація щодо стану боргів із заробітної плати постійно висвітлювалась на веб-сайті Лисичанської міської ради. Зокрема, за статистичними даними, станом на 01.12.2016 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становила 78733,0 тис. грн., в тому числі по підприємствах:

  • — економічно активним — 76485,0 тис. грн. або 97,1%;
  • — банкрутам — 177,9 тис. грн. або 0,2%;
  • — економічно неактивним — 2070,1 тис. грн. або 2,7%.

Спеціалісти відділу, згідно з вимогами Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, брали участь у роботі комісій із спеціального розслідування нещасних випадків, що сталися на 4-х підприємствах міста.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 р. № 185 протягом 2016 р. з Державного бюджету отримано та профінансовано матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, на загальну суму 16735,74 грн. (4 особам).

З метою оптимізації структури управління праці та соціального захисту населення, підвищення ефективної роботи, з грудня 2016 року на відділ праці покладено функції нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) і виплати пенсій органами Пенсійного фонду України. В цілому, спеціалістами, до посадових обов’язків яких входить даний напрямок роботи, за 11 місяців 2016 року перевірено:

  • — 814 новопризначених пенсійних справ і особових рахунків УПФУ в м Лисичанську;
  • — 1154 пенсійних справи, за якими проведені перерахунки пенсій УПФУ в м Лисичанську;
  • — 881 особові рахунки, за якими припинено виплату пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера або виїздом на інше місце проживання та 15 особових рахунків, за яким здійснювалося утримання.

В ході перевірок було виявлено 9 порушень, з яких 1 — призвело до переплати пенсії (на суму 163,44 грн.) та 1 — до недоплати пенсії, 5 порушень термінів призначення пенсії та ін.

Відповідно до вимог Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в установленому порядку проводиться прийом, оформлення та подання документів (клопотання міського голови) в робочу групу з розгляду питань щодо встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Луганській обласній державній адміністрації.

В 2016 році за встановленням пенсії за особливі заслуги звернулися 21 громадянин, що має право на таку пенсію. За поданими зверненнями здійснена підготовка документів для встановлення відповідної надбавки до пенсії, які передано до вищезазначеної робочої групи. Від початку 2016 року пенсія за особливі заслуги перед Україною вже встановлена 10 мешканцям м.м. Лисичанська, Новодружеська, Привілля, інші клопотання — на розгляді.

Відділом здійснюється робота щодо підготовки зведеної інформації про стан виконання міської програми зайнятості населення, також з організації проведення засідань:

  • — комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та іншим соціальним виплатам, а також з питань реалізації заходів, направлених на легалізацію найманої праці. Проведено 4 засідання комісії із запрошенням керівників 40 підприємств-юридичних осіб, з питань порядку денного заслухано 17 звітів суб’єктів господарської діяльності;
  • — міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення (далі рада БЖН). Проведено 4 засідання ради БЖН, в ході яких відповідно до плану роботи на 2016 рік розглянуто питання про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності за 2015 рік; про проведення роз’яснювальної роботи в навчальних закладах щодо недопущення розведення вогнищ в скверах, парках та зелених зонах, безпечного поводження під час виявлення вибухово-небезпечних предметів, щодо безпечного поводження на льоду; про стан і хід проведення медичних оглядів, заходи щодо профілактики професійної захворюваності на підприємствах, в тому вугільних та ін.

Протягом 2016 року в межах компетенції розглянуто 14 письмових звернень громадян. З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо стану виконання завдань покладених на Управління, реалізації законодавчих та нормативно-правових актів з питань соціального захисту населення відділом праці підготовлено 21 інформаційний матеріал для висвітлення в міських засобах масової інформації.

Начальник УПСЗН О.А. Єздакова