Про надання у 2021 році пільг з урахуванням рівня доходів

 Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області (далі-управління) повідомляє.

Механізм реалізації права на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами, а також підтвердження права на інші види пільг, які надаються з урахуванням доходу, встановлено Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 04.06.2015 №389 (далі Порядок).

Право на отримання пільг залежно від рівня доходів визначається для наступних категорій громадян:

  1. - учасники війни;
  2. - багатодітні сім’ї;
  3. - діти війни;
  4. - жертви нацистських переслідувань;
  5. - особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 3 категорії;
  6. - ветерани праці.

Іншим пільговикам пільги надаються без урахування величини доходів.

Відповідно до Порядку зазначені категорії громадян мають право на отримання пільг у разі коли середньомісячний дохід сім’ї за останні шість місяців в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб), яка у 2021 році складає 3180 грн.

У січні 2021 року для подовження права на отримання пільг на наступні 12 місяців управлінням здійснено автоматичний розрахунок сукупного доходу сім'ї для 6311 пільговиків які є непрацюючими пенсіонерами.

В результаті розрахунку з 01.01.2021 право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг втратили 195 пільговиків, у яких рівень доходу в розрахунку на одну особу більше 3180 грн.

За адресою проживання таких пільговиків управлінням направлено повідомлення про відсутність права на пільги, а також запропоновано звернутися за оформленням житлової субсидії.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять інші доходи, крім пенсії та соціальної допомоги, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управління:

  1. - декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою;
  2. - довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Також інформуємо, що для отримання пільг на безкоштовне зубопротезування, отримання лікарських засобів, виробів медичного призначення пільговикам, яким право на пільги встановлюється з урахуванням доходів, необхідно звернутися в управління за довідкою про право на отримання таких пільг.

Консультацію можна отримати за телефонами: 066-861-78-28, 7-24-77, 7-30-83, з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, в п’ятницю з 8.00 до 16.00.

Управління праці та соціального захисту населення ВЦА м. Лисичанська