До уваги ветеранів АТО/ООС, щодо пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Управління праці та соціального захисту населення ВЦА м. Лисичанськ (далі — Управління) повідомляє, що Законом України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» передбачено надання ветеранам війни та прирівняним до них особам пільг на оплату житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм їх споживання, встановлених законодавством.

Учасники АТО/ООС та члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни на підставі відповідних посвідчень мають право отримувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг у таких розмірах:

  • — особи з інвалідністю внаслідок війни — 100%;
  • — учасники бойових дій — 75%;
  • — учасники війни та члени сім’ї загиблого ветерана війни — 50%.

На сьогодні на території громади міста Лисичанськ пільги на оплату житлово-комунальних послуг отримують 2 627 ветеранів війни, з яких 975 ветеранів АТО/ООС.

Відповідно до умов Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі (постанова КМУ від 17.04.2019 № 373) (далі-Порядок) Управління здійснює нарахування пільг, виходячи з розміру знижки на яку ветерани мають право, кількості членів сім’ї та з урахуванням встановлених цін, тарифів і державних соціальних норм споживання послуг, визначених Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409.

Порядком передбачено право пільговика обирати форму отримання пільг — готівкову або безготівкову.

Для отримання пільг готівкою необхідно звернутися до управління із відповідною заявою, в якій мають бути вказані реквізити соціального рахунку, відкритого в установі уповноваженого банку. В цьому випадку виплата пільг здійснюється шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, а пільговик самостійно розраховується з надавачами житлово-комунальних послуг.

Якщо пільговик не бажає отримувати пільги готівкою виплата здійснюється у безготівковій формі (без подання заяви до управління). В цьому випадку перерахування суми пільги надавачам послуг здійснює АТ «Ощадбанк», а пільговик розраховується за частину послуг, яку не покриває пільга.

Ощадбанк здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом — коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, воду, електроенергію і т.д.

Для пільговиків, які отримують пільги у безготівковій формі, на офіційному сайті Ощадбанку www.oschadbank.ua відкрито особистий кабінет, до якого пільговик може зайти, вказавши номер мобільного телефону. В особистому кабінеті можна отримати інформацію про рух коштів, а саме: залишок пільги, розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, що сплачені за рахунок пільги, суму, яку потрібно доплатити за комунальні послуги.

Станом на 1 листопада 2020 року пільги у готівковій формі отримують 327 ветеранів АТО/ООС (33% від загальної кількості), іншим 648 ветеранам (67%) пільги надаються у безготівковій формі.

Пільговики, які ощадливо споживали житлово-комунальні послуги, мають право скористатися зекономленими коштами пільг на власний розсуд. При цьому особи, які отримують пільги у готівковій формі, і не мають заборгованості за комунальні послуги, мають право користуватися зекономленими коштами щомісячно після отримання суми пільги.

Якщо пільговик отримував пільги у безготівковій формі, то відповідно до Порядку по завершенні опалювального сезону залишок коштів, який склався на 1 червня відповідного року, перераховується на його поточний рахунок в Ощадбанку. У разі відсутності відкритого в Ощадбанку рахунку пільговику необхідно відкрити його самостійно.

Залишок коштів доступний для отримання до 20 грудня, після чого кошти повертаються до Міністерства соціальної політики України.

Консультації з питань надання пільг можна отримати в Управлінні з понеділка по четвер з 08.00 до 17.00, в п’ятницю з 08.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 12.48 або за телефонами: (06451) 7-30-83, 7-24-25, 066 861-78-28.

Управління праці та соціального захисту населення ВЦА м. Лисичанська