Про зміни до порядку надання житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до Порядку призначення житлових субсидій, що застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

Так, субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони.

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянами, які:

— отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

— досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років;

— отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у тому числі за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».

Також, змінами в законодавстві врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем не сплачено єдиний соціальний внесок (субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ).

Шановні громадяни!

Для отримання житлової субсидії Ви маєте право подати відповідні заяву та декларацію до управління праці та соціального захисту населення (м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22А).

Графік роботи: понеділок — четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, без перерви.

Також, заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики з накладенням електронного цифрового або електронного підпису.

Консультації з питань призначення субсидії можна отримати особисто в кабінеті 1А та за телефонами: 7-35-97, 7-25-55, 066-861-77-96.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради