Щодо виконання Програми зайнятості населення м. Лисичанська за 2017 рік

Програма зайнятості населення м. Лисичанська на період до 2017 року (далі-Програма), затверджена рішенням Лисичанської міської ради від 27.06.2013 № 49/859.

Протягом 2017 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 3656 осіб, з них 2555 особи, що мали статус безробітного; працевлаштовані 1217 осіб з числа перебуваючих на обліку, 524 - з числа зареєстрованих безробітних. Проходило професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 240 зареєстрованих безробітних.

За звітний період призначена компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (100% нарахованого єдиного внеску) 42 роботодавцям на 42 працівника, з них у юридичних осіб – 1, працівників у фізичних осіб-підприємців - 41.

Інформаційні послуги стосовно можливості і працевлаштування та механізмів пошуку роботи надано 1 особі, звільненій з місць позбавлення волі, та 1 особі із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, в загальноосвітніх школах міста проведено 45 профорієнтаційних масових заходи, якими охоплено 7640 учнів.

Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, до участі в яких залучено всього 134 безробітних.

Громадські роботи було організовано на 5-ти комунальних підприємствах міста (КП «Лисичанський Шляхрембуд», ЛКАТП 032806, КП ЛМР «Електроавтотранс», КП «Лисичанська ритуальна служба», КП «Лисичанська ЖЕК №1» на організацію яких з місцевого бюджету виділено 523,7 тис. грн.

Протягом 2017 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 84 особи з числа інвалідів, з них зареєстрованих безробітних – 74 особи.

Працевлаштовані за сприянням міського центру зайнятості – 25 осіб з інвалідністю, з них зареєстровані безробітні – 18 осіб.

Чисельність прийнятих на роботу на створені нові робочі місця протягом січня-жовтня 2017 року (згідно з методикою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 23.09.2013 № 611) становить всього 679 осіб, в тому числі у юридичних осіб – 97, у фізичних – 582.

З метою сприяння зайнятості громадян, за участю представників органів влади, соціальних партнерів, фахівців центру зайнятості проведено: 33 семінари з роботодавцями за участю 390 роботодавців та 6 круглих столів під час яких були розглянути теми: «Проблемні питання розвитку малого бізнесу в сфері торгівлі та громадського харчування», «Профорієнтація та кар’єрний супровід молоді та розвиток молодіжного кадрового потенціалу в регіоні», «Проведення профорієнтаційної роботи в мовних пришкільних таборах», «Практичні аспекти взаємодії влади та донорських організацій у підтримці та супроводі підприємницької діяльності регіону», «Співпраця з питань соціальної та професійної адаптації та забезпечення зайнятості учасників антитерористичної операції» (за результатами зустрічі підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між громадською організацією «Луганською обласною спілкою учасників бойових дій «Ветерани АТО Луганщини» і Лисичанським міським центром зайнятості), «Актуальні питання надання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, залучення застрахованих осіб до Веб-порталу ПФУ», організований спільно з Управлінням Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську з метою надання консультаційної допомоги роботодавцям та застрахованим особам.

Щодо заходів спрямованих на легалізацію найманої праці та заробітної плати, недопущення заробітної плати «в конвертах», забезпечення гарантій з оплати праці, податковою інспекцією у м. Лисичанську у 2017 році організовано та проведено 1 загальний семінар, 1 сеанс телефонного зв'язку «Гаряча лінія»; 1 засідання «Круглого столу», 1 Брифінг, та 1 «Прес-конференцію, 3 зустрічі керівництва ДПІ м. Лисичанська з платниками податків у трудових колективах громадських організацій та 3 - з колективами редакцій ЗМІ.

З питань легалізації трудових відносин, заробітної плати Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську проведено 19 зустрічей в трудових колективах підприємств міста, в яких прийняло участь 1275 працівників, підготовлено 11 виступів на телебаченні та по радіо.

На 7 засіданнях міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також з питань реалізації заходів, спрямованих на легалізацію найманої праці, 5 спільних комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі та забезпечення своєчасності та повноти сплати податків на доходи фізичних осіб, засіданнях робочої групи у податковій інспекції, заслухано керівників підприємств-юридичних осіб та осіб-підприємців, які виплачували заробітну плату нижче мінімального розміру, мали заборгованість з виплати заробітної плати та по перерахуванню податку на доходи фізичних осіб. В результаті, у 2017 році до бюджету надійшло 74,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 6,0 тис. грн. військового збору.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради