Алгоритм дій при наявності симптомів гострого вірусного захворювання

Лисичанська міськрайонна філія ДУ «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України», враховуючи складну ситуацію в світі з захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 та сезонний підйом захворюваності на грип та ГРВІ, надає інформацію та Алгоритм дій для населення при наявності симптомів гострого вірусного захворювання.

Майже в усіх областях України зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності. З початку епідемічного сезону 26 людей померло від ускладнень грипу. Жоден померлий не був щеплений проти грипу.

Ситуація, пов’язана з коронавірусною інфекцією: станом на 17 лютого 2020 року у світі зареєстровано 71 710 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 775 — летальні. Одужало вже 11 175 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.02.2020 № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV» встановлює:

— режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту;

— тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;

— Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

МОЗ України розробив алгоритми дій:

— для лікарів клініцистів, лікарів-епідеміологів та надав рекомендації;

— для населення, у разі підозри у них захворювання, викликаного 2019-nCoV.

Якщо Ваш стан здоров’я на даний момент: наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утрудненого дихання, кашлю, то уникайте тісного контакту з людьми, надягніть захисну маску, прикрийте рот і ніс під час кашлю та чхання одноразовою серветкою, мийте руки з милом або обробляйте їх спиртовмісним антисептиком та зверніться до лікаря якнайскоріше, або викликайте бригаду швидкої медичної допомоги, не займайтесь самолікуванням та повідомте медичним працівникам про поїздку в Китайську Народну Республіку та/або контакт з підтвердженим або ймовірним випадком захворювання новим корона вірусом.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій: регулярно мийте руки, обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом.

Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом знешкодить його.

Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни: при кашлі і чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.

Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших патогенних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

Дотримуйте дистанцію в громадських місцях: тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такою як новий коронавірус COVID 19, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви знаходитесь занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками, що містять інфекцію, до очей, носа або рота, можна перенести вірус з шкіри рук в організм.

Спостерігайте за станом свого здоров’я і у випадку появи симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утрудненого дихання, кашлю, якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою до лікаря, або викликайте бригаду швидкої медичної допомоги, не займаючись самолікуванням та повідомте медичним працівникам про поїздку в Китайську Народну Республіку та/або контакт з підтвердженим або ймовірним випадком захворювання новим коронавірусом

Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється новий коронавірус COVID 19, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки з Китаю спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, сповістіть про це медичного працівника.

Навіщо це потрібно? Підвищення температури, кашель і утруднене дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати самі різні причини, серед яких залежно від здійснених пацієнтом поїздок і його контактів може бути новий коронавірус COVID 19.

Якщо у вас спостерігаються слабко виражені симптоми захворювання органів дихання і ви не відвідували Китай, вам слід ретельно дотримуватися елементарної респіраторної гігієни, гігієни рук і, по можливості, залишатися вдома до повного одужання. Будьте здорові!

Лисичанська міськрайонна філія ДУ «Луганський ОЛЦ МОЗ України»