Кір - контрольована інфекція

Кір є одним з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, однією з головних причин дитячої смертності. Кір — небезпечне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Згодом з’являються такі симптоми як висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. 

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років.

Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). 

За офіційними даними, з 28 грудня 2018 до 1 лютого 2019 на кір в Україні захворіло 15095 осіб, в т.ч. 6364 дорослих та 8731 дитина.

В м. Лисичанську станом на 05.02.2019 р. зареєстровано 13 випадків захворювання на кір.

Кір – це прогнозована та контрольована інфекція і для її запобігання вже більше 50 років існує вакцина. На сьогодні в ЛПЗ міста наявна комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини.

Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, зверніться до дільничого лікаря. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують.

І пам’ятайте: попередження інфекційних захворювань – це обов’язок не лише держави, а й кожної небайдужої людини!

Лисичанська міськрайонна філія Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України»