Кір - одне з найбшльш заразних захворювань

Що варто знати про кір

Кір передається повітряно-крапельним шляхом. Джерело інфекції — хвора на кір людина. Вона розповсюджує вірус з моменту появи перших ознак хворби і аж до п’ятого дня з початку висипу при диханні, кашлі, чханні та розмові.

Сприятливість до кору дуже висока. Це одне з найбільш заразних захворювань. Контагіозність вірусу складає майже 100%. У робочому чи навчальному колективі від одного хворого протягом дня кором інфікуються усі, хто не має штучного або набутого імунітету.

Високий рівень контагіозності зумовлений летючістю збудника кору. Вірус легко проникає навіть крізь замкові щилини та інші щилини у дверях, вікнах; вентиляційну систему тощо. Тож для зараження кором не потрібно контактувати із хворим. Достатньо перебувати з ним в одному будинку. Водночас вірус нестійкий до зовнішнього середовища. Особливо до сонячного проміння.

Перші ознаки захворювання

— висока температура тіла (+38 — +39С)

— нежіть, чхання, настирливий кашель, запалення горла;

— почервоніння очей, набряклість повік, сльозотеча, боязнь світла;

— діфрея.

Характерні особливості висипу

Висип при корі плямисто-попульозний, червоного кольору, сильно виражний, місцями зливається. Спершу він з’являється на обличчі та шиї (за вухами та на переніссі). Потім на тулубі, а опісля — на кінцівках. Цей період триває 3-4 дні.

Найбільший ризик захворіти на кір мають нещеплені малолітні діти та дорослі, котрі свого часу також не були вакциновані і не хворіли на кір.

Профілактика

Запобігти кору та ускладненням захворювання (пневмонії, ларингіту, отиту, порушенням зору, повній його втраті, енцефаліту, полінефриту, множинним ураженням нервових волокон тощо) можна тільки за допомогою активної вакцинації. Щеплння проводять двічі — у 12 місяців та у 6 років. За необхідності може бути проведена екстрена вакцинація дітей та дорослих.

Вакцинація проти кору в області

Наразі вакцинація проти кору дитячого населення області становить близько 20% — 50% у різних вікових категоріях. Відтак триває планова імунізація дітей прои кору.

У особливій групі ризику щодо захворювання на кір є вагітні. Оскільки потрапляння вірсу кору до організму вагітної жінки може спричинити викидень або патологічні зміни у розвитку плода.

ТМО м. Лисичанськ