До уваги ОСББ та ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ

11 квітня о 13.00 у Лисичанській міській раді відбудеться презентація спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) в м. Лисичанську.

Запрошуємо представників ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ, представників житлово-будинкових кооперативів та представників діючих ОСББ, які потребують підготовки та навчання.

Подробнее...

До уваги ініціативних груп, існуючих ОСББ, а також ЖБК!

Повідомляємо, що в Україні розпочав свою діяльність проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), діяльність якого поширюється й на Луганську область.

Проект має на меті стимулювати та підтримати створення ОСББ, підготувати їх для отримання фінансування та реалізації проектів з покращення стану будинків, а, також, сприяти підвищенню обізнаності населення з питань енергоефективності та енергозбереження.

Прохання до всіх бажаючих взяти участь в проекті ініціативних груп, існуючих ОСББ, а також ЖБК, які мають бажання перереєструватись в ОСББ, зареєструватись на онлайн-платформі http://houses.in.ua/registration/

Внедрение института управления многоэтажными домами и создание ОСМД в Лисичанске

По такой теме 8 февраля в Лисичанском городском совете состоялся очередной семинар в рамках программы обмена для укрепления организационных структур в городах Донецкой и Луганской областей, которая реализуется Всеукраинской ассоциацией органов местного самоуправления «Украинская ассоциация районных и областных советов» и является составляющей проекта ПРООН «Восстановление управления и примирение в охваченных конфликтом громадах Украины».

Подробнее...

Шановні співвласники багатоквартирних будинків, керівники об'єднань співвласників багатоквартирних будинків!

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285 «Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання» (розділ 6 «Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків») встановлена обов’язковість періодичної перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів житлових будинків.

Власники житлових і громадських будівель повинні своєчасно перевіряти технічний стан та в разі потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, оголовків димоходів. Лисичанське МРУЄГГ попереджає абонентів, які створили ОСББ, про необхідність періодичної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів.

Подробнее...

Важным аспектом деятельности ОСМД является право объединений на осуществление хозяйственной деятельности для обеспечения собственных нужд

Это право ОСМД закреплено в статье 4 Закона Украины «Об объединении совладельцев многоквартирного дома».

На сегодня у нас в стране сложилась такая практика, что хозяйственная деятельность ОСМД преимущественно осуществляется путем предоставления в аренду нежилых и вспомогательных помещений.

Так, собственник помещения в многоквартирном доме, в котором создано объединение, может сдать его в аренду для проживания физическому лицу или для осуществления хозяйственной, предпринимательской и иной не запрещенной законом деятельности физическому или юридическому лицу, если такая деятельность не противоречит установленным нормам использования помещений в жилых домах и не наносит ущерба интересам владельцев (пользователей) и окружающей среде.

Подробнее...