Про організації та проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року Лисичанським міським військовим комісаріатом

Згідно Указу Президента України від 15 лютого 2018 року №33\2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», Лисичанський міський військовий комісаріат проводить підготовку до проведення весняного призову на строкову військову службу юнаків 1991-2000 років народження.

На призовну дільницю підлягають виклику призовники у віці від 18 до 27 років які не мають або втратили право на відстрочку від призову.

За рішенням призовної комісії призовнику можуть надаватись відстрочки від призову:

  • — за сімейними обставинами;
  • — за станом здоров я;
  • — для здобуття освіти;
  • — для продовження професійної діяльності;
  • — призовники у віці до 20 років та інші.

Поважними причинами неприбуття на призовну дільницю у строки встановлені повістками визначені:

  • — перешкода стихійного характеру;
  • — хвороба призовника;
  • — смерть близького родича призовника;

За неявку за викликом до військового комісаріату передбачена адміністративної відповідальність у вигляді штрафу.

Відправці у війська підлягають призовники у віці з 20 до 27 років визнані придатними до військової служби за станом здоров я. За призовниками працевлаштованими на день призову на строкову військову службу зберігається місце роботи та середній заробіток. Після призову кожному призовнику виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів в розмірі 3500 гривень. Тривалість строкової військової служби складає 12 місяців для призовників які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр 12 місяців, для інших18 місяців.

Військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання завдань у зоні проведення бойових дій та знаходяться у військових частинах розташованих поза Донецької та Луганської областей.

Під час проходження строкової військової служби військовослужбовець отримує грошове забезпечення в розмірі 154-245 грн. та перебуває на повному державному утриманні (щоденне триразове гаряче харчування, військова форма одягу, розміщення у казармах або кораблях).

Кожен військовослужбовець під час військової служби отримує відпустку тривалістю 10 діб.

Під час військової служби бажаючі можуть вступити до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України, отримати безкоштовно вищу освіту та в подальшому проходити військову службу на офіцерських посадах. Через 11 місяців від початку військової служби військовослужбовець має право перейти на службу за контрактом.

При звільненні з військової служби кожен військовослужбовець отримує вихідну грошову допомогу в розмірі 8-ми посадових окладів (1232-1960 грн.).

Після постановки на військовий облік у військовому комісаріаті звільнений військовослужбовець отримує матеріальну допомогу:

— працевлаштовані до призову на строкову військову службу в розмірі середньої заробітної плати;

— які не працювали до призову на строкову військову службу в розмірі прожиткового мінімуму;

В даний час проводиться оповіщення призовників за місцем роботи та місцем проживання. Повістки про прибуття призовників на призовну дільницю розповсюджуються через підприємства, організації, установи, навчальні заклади, житлово-експлуатаційні організації, міські та селищні ради.

Звертаю увагу призовників на обов’язковість прибуття на призовну дільницю для проходження призовної комісії.

Військовий комісар Лисичанського міського військового комісаріату майор А.Л. ВІННІК