124 спроби незаконного пронесення заборонених предметів до судових установ попереджено на Луганщині

Ледь не щодня співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області вилучають у громадян під час відвідування ними установ системи правосуддя заборонені предмети. Безпека судів та учасників судового процесу — головне завдання Служби судової охорони. Задля усунення загрози для відвідувачів та учасників судових процесів захисниками Феміди постійно вживаються заходи щодо недопущення пронесення заборонених предметів до органів судової гілки влади.

Так, протягом листопада цього року охоронці Феміди попередили 124 спроби незаконного пронесення заборонених предметів до судових установ області. Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагалися пройти становлять ножі, балончики споряджені речовиною сльозогінної та дратівної дії. Мають місце випадки намагання пронесення ножиць, викруток та аналогічних загострених предметів. Всі ці предмети були залишені в камерах схову та повернені власникам після судових засідань.

Служба судової охорони вкотре нагадує, що відповідно до Примірних правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом Державної судової адміністрації України та Служби судової охорони від 30.01.2020 № 43/61, забороняється пропуск до будинків (приміщень) судів, інших органів та установ системи правосуддя осіб:

1) з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, іншими спеціальними засобами активної оборони;

2) з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;

3) з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам;

4) з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;

5) іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використанні для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників суду, органів, установ системи правосуддя, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби.

Шановні відвідувачі, просимо не нехтувати встановленими правилами під час відвідування судових установ.

Територіальне управління Служби судової охорони у Луганській області