Як не стати жертвою шахраїв

Рівень злочинності завжди прямопропорційно залежить від соціально-економічної ситуації у країні та окремому регіоні.

Останнім часом, на території м. Лисичанська спостерігається тенденція до зростання кількості шахрайських дій відносно населення міста.

Найпопулярнішими видами шахрайства, нині, є такі.

«Блокування банківської картки»: на телефон абонента надходить повідомлення про блокування банківської карти. Як правило, в повідомленні пропонують для розблокування зателефонувати, нібито, в банк по вказаному телефону або відправити коротке СМС-повідомлення.

«Прохання про допомогу»: потерпілому дзвонять по телефону або надсилають СМС-повідомлення, розповідаючи, що з близькою людиною або родичем сталося нещастя (ДТП, став учасником злочину, найчастіше підозрюваним) і пропонують за певну грошову суму допомогти у вирішенні проблеми, що виникла.

«Продаж товарів нижче ринкової вартості»: як правило, цей вид шахрайства пов`язаний з діяльністю інтернет-магазинів і сайтів з продажу квитків. При замовленні товарів потерпілого просять внести передоплату, найчастіше шляхом внесення коштів на якийсь віртуальний гаманець за допомогою терміналу експрес-оплати.

Перш ніж замовити товар в інтернет-магазині, уважно прочитайте інформацію та відгуки про нього, дізнайтеся, як давно він працює на ринку.

«Ви виграли...»: на телефон потенційної жертви надходить повідомлення про виграш автомобіля, грошових коштів та інших цінних призів. Для його отримання просять передзвонити і підтвердити свої дані. У процесі розмови просять перерахувати на рахунок певну суму грошей (щоб сплатити держмито, перевезення та інші транспортні витрати). Найкраще проігнорувати подібного роду повідомлення і у жодному разі не перераховувати гроші на невідомий рахунок.

«Інтернет-жебрацтво»: шахраї створюють сайт-дублер Інтернет порталів благодійних організацій, дитячих будинків і притулків, який є точною копією справжнього, лише змінюють реквізити для перерахування грошей.

Аби убезпечити себе і не стати жертвою шахраїв слід завжди пам`ятати, що головною умовою фінансової безпеки є нерозголошення конфіденційних даних (пін-кодів карт, паролів доступу до рахунку або послуг банку, CVV код картки, термін її дії, номера паспорта, ІПН. SMS з паролями і кодами доступу до послуг банку — це конфіденційна інформація, і передача її третім особам категорично заборонена. Не розголошуйте стороннім особам тексти SMS з паролями і кодами доступу до послуг банку. Завжди уважно перевіряйте інформацію, будьте пильними.

Прокурор прокуратури міста Лисичанська О.В. Зиков