Захист інтересів дітей, як пріоритет діяльності Лисичанської окружної прокуратури

Лисичанською окружною прокуратурою захисту інтересів дітей та протидії насильству постійно приділяється належна увага.

В окружній прокуратурі виконання функцій із захисту інтересів дітей та протидії насильству покладено на ювенальних прокурорів, якими вживаються заходи щодо належного процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, де діти є потерпілими (свідками), або безпосередньо потрапили у конфлікт із законом, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України та наказів Генерального прокурора.

Так, завдяки вжитим скоординованим заходам, проведеним за безпосередньої участі ювенальних прокурорів окружної прокуратури, протягом поточного року вдалося суттєво вплинути на рівень злочинності серед неповнолітніх. Так, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року неповнолітніми скоєно 4 кримінальних правопорушень проти 6.

Крім того, питання додержання прав неповнолітніх осіб, до яких застосовано заходи примусового характеру, пов’язані з обмеженням особистої свободи, перебувають на постійному контролі у ювенальних прокурорів окружної прокуратури.

Окружною прокуратурою приділяється належна увага організації діяльності з питань захисту інтересів держави. З початку року судом відкрито провадження за заявленим позовом Лисичанської окружної прокуратури на захист інтересів дітей на 24 млн. грн. На теперішній час розгляд справи триває.

Разом з тим, не зважаючи на свою зайнятість в процесі виконання функцій прокуратури щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству, 1 червня 2021 року, колектив Лисичанської окружної прокуратури на чолі з її керівником Олександром Онуфрієнком із радістю та щирими побажаннями привітав діточок-вихованців Лисичанського центру соціально-психологічної реабілітації зі святом — Днем захисту дітей.

23 дитини, які опинилися у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації через різні життєві негаразди у родинах, не залишилися без уваги у цей святковий день.

Кожен вихованець отримав свій тематичний подарунок, а також всім дітлахам прокурори передали іграшки, фрукти та солодощі.

У відповідь діти подарували нам свою радість, щирі посмішки — саме те, заради чого всі ми живемо!

Заступник керівника Лисичанської окружної прокуратури Є. Невечеря