В боротьбі з шахрайством

17 грудня 2019 року Лисичанською місцевою прокуратурою спрямовано обвинувальний акт до Лисичанського міського суду у кримінальному провадженні за обвинуваченням гр. А у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом вересня-жовтня 2019 року обвинувачений гр. А, маючи умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману, пропонував мешканцям міста Лисичанська придбати у нього картоплю за ціною нижче ринкової з метою зацікавлення його послугами та входження в довіру громадян, з самого початку не маючи наміру виконувати дану обіцянку. Будучи впевненим у сумлінності дій гр. А, потерпілі добровільно передавали йому грошові кошти у якості передоплати за картоплю. Обвинувачений гр. А товар потерпілим не привіз, а грошові кошти витратив на власні потреби.

Жертвами злочинних дій гр. А стали 47 осіб, яким завдано майнової шкоди.

В результаті розгляду обвинувального акту 01.04.2021 вироком суду обвинуваченого гр. А визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 190 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 3 місяці.

На сьогоднішній день зростає рівень вчинення злочинів, передбачених ст.190 КК України, у зв’язку з цим Лисичанська окружна прокуратура попереджає, щоб не стати жертвою шахраїв ні у якому разі добровільно не передавайте майно або право на майно незнайомим особам, не повідомляйте реквізити своєї банківської картки, які містяться на обох її сторонах, інформацію про відкриття рахунків, їх номери і дати відкриття, відомості по типу рахунків і валют, в якій вони відкриті, а також інші відомості, які є банківською таємницею.

Безпосередня участь потерпілого у передачі майнових благ і добровільність його дій є обов’язковими ознаками шахрайства, які відрізняють його від викрадення майна та інших злочинів проти власності.

Лисичанська окружна прокуратура