Законодавче врегулювання застосування окремих положень Кримінального кодексу України

Вироком Лисичанського міського суду Луганської області засудженого К. визнано винним за ч. 1 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік, із застосуванням положень ст. 75 КК України звільнено від відбуття покарання з випробуванням на 1 рік.

Верховною радою України 28.11.2018 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким внесено зміни до деяких статей Кримінального Закону, у тому числі і до ч. 1 ст. 185 КК України.

Зокрема, вказаним Законом виключено покарання за ч. 1 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі.

Надалі, з метою приведення вироку відносно К. Лисичанським МВ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області внесено подання до Лисичанського міського суду Луганської області.

Ухвалою Лисичанського міського суду відмовлено у задоволенні зазначеного подання Лисичанського МВ філії «Центр пробації» в Луганській області.

Не погодивши з ухвалою Лисичанського міського суду Луганської області Лисичанською місцевою прокуратурою 14.12.2020 подана апеляційна скарга на вказану ухвалу, з метою забезпечення законності при виконанні вироку у кримінальному провадженні,

Луганським апеляційним судом 28.01.2021 розглянута зазначена апеляційна скарга та задоволена в повному обсязі.

За результатами розгляду вказаної апеляційної скарги Луганським апеляційним судом прийнято рішення про скасування ухвали Лисичанського міського суду Луганської області та винесенням нової ухвали, якою вирок відносно засудженого К. приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, згідно з яким К. необхідно вважати засудженим за ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки, зі звільненням від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік, як то передбачено ст. 75 КК України.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури А.Беднарський