Результати роботи Лисичанської місцевої прокуратури з розгляду звернень громадян за 2020 рік

За минулий рік до Лисичанської місцевої прокуратури надійшло 210 звернень громадян та юридичних осіб.

У 2020 році понад 104 звернень з загальної кількості вирішено прокурорами з наданням заявникам мотивованих роз’яснень.

Прокурорами місцевої прокуратури приділяється особлива увага питанням вчасного, всебічного і повного розгляду звернень громадян як одному з пріоритетних напрямків діяльності прокуратури.

За результатами розгляду 2 звернень вжито заходів прокурорського реагування. Так, у зазначених зверненнях порушувалися питання необхідності реагування прокуратури у зв’язку з неналежним проведенням досудового розслідування кримінальних проваджень уповноваженими органами поліції. Після ретельної перевірки доводів заявників прокурорами скасовано незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень та поновлено досудове розслідування.

Крім того, за результатами попереднього розгляду звернень у 7 випадках за фактами, викладеними у зверненнях, виявлено ознаки складу кримінальних правопорушень, у зв’язку з чим прокурорами місцевої прокуратури відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування.

Протягом минулого року надійшло 44 скарги на рішення, дії, бездіяльність слідчих та дізнавачів поліції, що свідчить про покращення обізнаності заявників щодо своїх процесуальних прав.

Подекуди надходять звернення з питань, що не належать до компетенції органів прокуратури (90 — в поточному році). Такі звернення вчасно протягом 5 діб спрямовуються до інших відомств для вирішення по суті.

Слід відзначити, що місцевими жителями активно використовується право подачі електронних звернень (18 звернень надійшло на електронну адресу прокуратури) та усних звернень за допомогою телефону «гарячої лінії» (6 звернень).

Нагадуємо, що усні звернення до місцевої прокуратури приймаються за телефоном «гарячої лінії»: (06451) 7-34-21, а для прийому електронних звернень функціонує електронна скринька Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури О.Пухкало