Лисичанською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідування щодо смерті восьмирічної дівчинки від бактеріальної пневмонії

Лисичанська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням кримінального провадження за фактом злісного невиконання батьками обов’язків по догляду за малолітньою дитиною, що призвело до її смерті (ст.166 та п. 2 ч.2 ст. 115 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що з початку березня 2020 року 8-річна дівчинка разом зі своєю 5-річною сестрою проживала з бабусею, оскільки батьки дівчинки зловживають алкогольними напоями, та не виконують батьківські обов’язки, за що були притягнуті до адміністративної відповідальної за ч. 1 ст. 184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей).

Протягом тижня у неї була висока температура та кашель. Батьки дитини до лікарів не зверталися, вважаючи, що це звичайна застуда. Як наслідок 5 квітня 2020 року 8-річна дівчинка померла.

За попереднім висновком судово-медичної експертизи, смерть дитини настала внаслідок бактеріальної пневмонії. Результати лабораторного дослідження на наявність короновірусної інфекції COVID-19 виявились негативними.

Наразі досудове розслідування триває, встановлюються всі обставини, які призвели до смерті дитини.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Нескородова Г.