Обов'язковість рішення суду, як конституційна гарантія правосуддя

Конституцією України на прокуратуру покладено обов’язок забезпечувати належне представництво інтересів держави при виконанні судових рішень, постановлених у справах, у яких прокурорами здійснювалося представництво в суді.

Так, у лютому 2020 року Лисичанською місцевою прокуратурою Луганської області проведено перевірку виконавчих проваджень вказаної категорії, що перебувають на виконанні у Лисичанському міському відділі державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

За результатами перевірки встановлено, що троє боржників умисно не виконують рішення суду, які набрали законної сили, у зв’язку з чим у відношенні останніх прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 «Невиконання судового рішення».

Наразі у вказаних кримінальних провадженнях Лисичанським відділом поліції Головного управління Національної поліції здійснюється досудове розслідування під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури.

Довідково: за ч.1 ст.382 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури О. Ступченко