За підсумками наглядової діяльності з питань забезпечення прав ув'язнених в містах несвободи, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, Лисичанською місцевою прокуратурою у 2019 році викрито низьку порушень

Упродовж минулого року Лисичанською місцевою прокуратурою приділялась особлива увага дотриманню прав осіб, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання № 2 ГУНП в Луганській області, а також при конвоюванні ув’язнених.

Проведеними прокурорами перевірками викрито непоодинокі порушення вимог ст.8 Закону України «Про попереднє ув’язнення», а саме утримання в одній камері осіб, які раніше відбували покарання у місцях позбавлення волі, з такими, що не відбували покарання.

Також, виявлялись порушення вимог санітарного законодавства при зберіганні продуктів харчування для ув’язнених. Не завжди додержуються вимоги Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки.

В діяльності конвойного підрозділу встановлені порушення щодо незаконного прийняття працівниками поліції від близьких ув’язненому осіб передачі в приміщення суду. З цих питань внесено 5 вказівок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 працівника поліції, один документ прокурорського реагування знаходиться на розгляді.

При здійсненні наглядових перевірок з питань надання психіатричної допомоги у примусовому порядку встановлено, що адміністрацією психіатричної лікарні допускаються порушення вимог законодавства щодо належного санітарного забезпечення, харчування, тощо.

Так, на час перевірки у відділенні лікарні не працював водонагрівач. Палата для хворих використовувалась, як складське приміщення, а лікарські препарати зберігались з порушенням температурного режиму. На виявлені порушення Лисичанською місцевою прокуратурою внесено 2 вказівки, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 посадові особи лікарні.

Систематично проводились перевірки з питань нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Зокрема, працівниками поліції допускаються суттєві порушення при доставлянні, адміністративному затриманні, особистому огляді і огляді речей затриманих, оформленні протоколів, виконанні постанов суду про застосування адміністративного арешту та його відбутті.

Так, працівниками поліції не завжди дотримуються строки адміністративного затримання осіб при доставленні до ІТТ № 2 ГУНП в Луганській області для відбуття стягнення у виді адміністративного арешту.

Зокрема, виявлені факти перевищення строку адміністративного затримання осіб понад 3 години, у зв’язку з чим порушуються Конституційні права громадян.

Окрім цього, працівниками поліції не завжди вчасно виконуються постанови суду, якими особам призначено адміністративне стягнення у виді арешту.

Проведеними перевірками виявлені факти тривалого не виконання постанов суду вказаної категорії, що в свою чергу призводить до ухилення та не відбуття особами призначеного адміністративного стягнення.

За виявленими порушеннями вимог чинного законодавства при адміністративному затримання, доставленні та виконанні постанов суду про застосування адміністративного арешту Лисичанською місцевою прокуратурою внесено 6 письмових вказівок, які задоволені та до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадових особи.

Прокурорські перевірки на цьому напрямі тривають.

Лисичанська місцева прокуратура Луганської області