Правоохоронними органами м. Лисичанська викрито шахрая

Лисичанською місцевою прокуратурою разом з СВ Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області викрито місцевого жителя, який під приводом продажу картоплі шляхом обману заволодів грошовими коштами осіб похилого віку.

Відомості за фактами вчинення гр. А шахрайських дій зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування.

Досудовим розслідуванням встановлено, що гр. А., працюючи водієм на місцевій фірмі з продажу питної води, під час виконання своїх обов’язків пропонував мешканцям міста Лисичанська Луганської області придбати у нього картоплю по ціні нижче ринкової за 100 відсотковою передоплатою, обіцяючи, що через тиждень після оплати він привезе картоплю. Після цього, будучи введеними в оману та впевненими, що після повної оплати отримують свій товар, потерпілі передавали обумовлену грошову суму гр. А. Однак, замовлений товар отримано не було та грошові кошти не повернуті.

У вказаному кримінальному провадженні у якості потерпілих визнано більш ніж 40 осіб.

За клопотанням прокурора Лисичанської місцевої прокуратури стосовно гр. А обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

18.12.2019 Лисичанською місцевою прокуратурою спрямовано обвинувальний акт до Лисичанського міського суду у кримінальному провадженні за обвинуваченням гр. А у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно. Судовий розгляд ще триває.

На сьогоднішній день зростає рівень вчинення злочинів, передбачених ст.190 КК України, у зв’язку з цим Лисичанська місцева прокуратура попереджає, щоб не стати жертвою шахраїв ні у якому разі добровільно не передавайте майно або право на майно незнайомим особам, не повідомляйте реквізити своєї банківської картки, які містяться на обох її сторонах, інформацію про відкриття рахунків, їх номери і дати відкриття, а також інші відомості, які є банківською таємницею.

Безпосередня участь потерпілого у передачі майнових благ і добровільність його дій є обов’язковими ознаками шахрайства, які відрізняють його від викрадення майна та інших злочинів проти власності.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Я. Комм