Неприємна знахідка

Влітку 2019 року мешканець м. Лисичанська гр. Г. в пошуках металобрухту вирішив піти до мосту «Лисичанськ-Сєвєродонецьк» в районі вулиці Першотравневої. Перебуваючи біля мосту, гр. Г. знайшов на землі пакет, в якому знаходились патрони загальною кількістю 42 штук.

Вказані патрони гр. Г. залишив у себе вдома, і деякий час вагався з приводу того, що робити зі знахідкою, оскільки розумів, що патрони в пункті прийому металобрухту не приймають.

В середині вересня 2019 року гр. Г. усвідомлюючи, що за незаконне зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу наступає кримінальна відповідальність, взяв раніше сховані за місцем свого мешкання патрони, та звернувся з письмовою заявою про добровільну видачу патронів до Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області.

Вказаний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, а саме умисне придбання, носіння та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Під час проведення досудового розслідування було проведено балістичну експертизу, згідно висновків якої встановлено, що вказані патрони, є бойовими припасами, придатними до стрільби.

Однак, у зв’язку з тим, що гр. Г. інших кримінальних правопорушень не скоював та добровільно здав патрони, прокурором Лисичанської місцевої прокуратури на підставі зібраних доказів складено клопотання про звільнення гр. Г. від кримінальної відповідальності, яке скеровано до Лисичанського міського суду для розгляду по суті.

Довідково: відповідно до положення ч.3 ст.263 КК України звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури В. Сичов