Лисичанська місцева прокуратура повідомляє

Лисичанською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно 25-річної жительки міста Лисичанська, обвинуваченої у вчиненні умисного вбивства при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 КК України).

У суді встановлено, що обвинувачена мешкала разом з потерпілим однією сім’єю без реєстрації шлюбу, мала з ним спільну дитину. Співмешканець зловживав спиртними напоями. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, влаштовував сварки, під час яких застосовував до жінки фізичне насилля. За вказаними фактами жінка неодноразово зверталась до поліції, але у подальшому, кохаючи останнього та з жалю до нього, відмовлялась від притягнення його до відповідальності. Проте співмешканець, почуваючи свою безкарність, через деякий час брався за старе та знову вчиняв стосовно жінки домашнє насилля. Проте, тривати вічно це не могло.

Так, наприкінці лютого 2019 року, у нічний час, перебуваючи за місцем свого мешкання, у обвинуваченої виник конфлікт з співмешканцем з приводу витрати останнім грошей на алкоголь. Під час вказаного конфлікту, потерпілий, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, став застосовувати до жінки насилля, спричиняючи їй фізичний біль. Сприймаючи дії співмешканця як загрозливі для свого життя та здоров’я, обвинувачена, маючи змогу припинити його протиправні дії іншими заходами, схопила ніж, яким заподіяла потерпілому тілесні ушкодження, від яких останній помер на місці події до приїзду швидкої допомоги.

При призначенні обвинуваченій покарання було враховано її щире каяття, позитивну характеристику за місцем мешкання, наявність на утриманні двох дітей неповнолітнього віку.

Вироком Лисичанського міського суду обвинувачену визнано винною у вчинені кримінального правопорушення та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки, із звільненням від відбуття призначеного покарання з випробувальним строком.

Довідково: санкція ст. 118 КК України передбачає покарання до 2 років позбавлення волі.

Прокурор місцевої прокуратури В. Панасенко