Принцип невідворотності кримінального покарання у дії

12.03.2019 до Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області надійшло доручення компетентних органів Російської Федерації та долучені до нього матеріали кримінальної справи про здійснення кримінального переслідування особи — громадянина України, який вчинив злочин на території РФ та на даний час перебуває на території України.

Відомості за фактами вчинення гр. А шахрайських дій зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування.

Встановлено, що гр. А, вступивши в змову з іншою особою, розробили план злочинної діяльності, згідно з яким гр. А повинен був, перебуваючи в громадському місці на території Білгородської області Російської Федерації, поширювати серед населення, переважно похилого віку, буклети з рекламою про виконання робіт з благоустрою будинку. У свою чергу інша особа повинна була виїжджати до місць проживання потерпілих та отримувати грошові кошти в якості передоплати за надані у майбутньому послуги. Отриманими грошовими коштами гр. А та інша особа розпоряджувались на власний розсуд.

Жертвами злочинних дій гр. А та його спільника стали 10 осіб, яким завдано шкоду на загальну суму 126 910 російських рублів, що згідно офіційного курсу російського рубля по відношенню до української гривні склало 44 970 гривень.

21.05.2019 року Лисичанською місцевою прокуратурою спрямовано обвинувальний акт до Лисичанського міського суду у кримінальному провадженні за обвинуваченням гр. А у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Судовий розгляд ще триває.

На сьогоднішній день зростає рівень вчинення злочинів, передбачених ст.190 КК України, у зв’язку з цим Лисичанська місцева прокуратура попереджає, щоб не стати жертвою шахраїв ні у якому разі добровільно не передавайте майно або право на майно незнайомим особам, не повідомляйте реквізити своєї банківської картки, які містяться на обох її сторонах, інформацію про відкриття рахунків, їх номери і дати відкриття, а також інші відомості, які є банківською таємницею.

Безпосередня участь потерпілого у передачі майнових благ і добровільність його дій є обов’язковими ознаками шахрайства, які відрізняють його від викрадення майна та інших злочинів проти власності.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Я. Комм