Невідворотність покарання, як принцип правосуддя

Лисичанською місцевою прокуратурою 28.02.2018 до Лисичанського міського суду спрямовано обвинувальний акт стосовно громадянки М. за ч.1 ст.185 КК України, щодо таємного викрадення майна.

В результаті розгляду обвинувального акту 04.04.2018 вироком Лисичанського міського суду громадянці М. призначено покарання у виді 1-го року позбавлення волі. Також, суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженої без відбування покарання в місцях позбавлення волі, тому на підставі ст.75 КК України громадянка М. була звільнена від його відбування з іспитовим строком на 1 рік.

Уповноваженим органом з питань пробації громадянку М. поставлено на облік та покладено не неї обов’язки з’являтися для реєстрації до органу профілактики у встановлені дні та повідомляти зазначений орган у разі зміни місця проживання.

Однак, громадянка М., нехтуючи наданою їй судом можливістю виправитися, не виконала умови кримінального закону і на періодичну реєстрацію до органу пробації не з’являлася, чим проявляла своє небажання ставати на шлях виправлення без ізоляції від суспільства.

Тому, Лисичанським міським судом за поданням Лисичанського міського відділу філії Державної установи «Центру пробації» в Луганській області за принциповою позицією прокурора Лисичанської міської прокуратури 20.11.2018 прийнято рішення щодо направлення громадянки М. до кримінально-виконавчого закладу для відбування покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік, призначеного за вироком Лисичанського міського суду від 04.04.2018 року.

Лисичанська місцева прокуратура вважає за необхідним попередити та роз’яснити, що у разі не виконання особами, засудженими до покарання з іспитовим строком, покладених на них відповідних обов’язків, судом в обов’язковому порядку здійснюється заміна покарання на реальний строк із його відбуттям в місцях позбавлення волі. Другого шансу виправити свою поведінку, залишаючись на свободі, вже не буде.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури О.Сухіна