У Лисичанську судитимуть учасника незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР"

Органи прокуратури Луганської області ведуть активну роботу по розслідуванню кримінальних правопорушень, пов’язаних з участю місцевих мешканців у діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Так, за поточний період 2015 року прокуратурою міста Лисичанська направлено до суду 41 обвинувальний акт за ст. 260 КК України. Зокрема, судами розглянуто та винесено 12 обвинувальних вироків, у яких на цей час чотирьом особам призначено реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі.

Натепер прокуратурою міста Лисичанська здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками ч. 2 ст. 260 КК України стосовно місцевого мешканця, який тривалий час брав активну участь у діяльності бандформування «ДНР» та готував терористичний акт на підконтрольній українській владі території.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 19-річний мешканець міста Лисичанська у жовтні 2014 року на добровільній основі вступив до не передбаченого законом збройного формування, що діяло на території міста Брянка Луганської області. Згодом, здійснивши передислокацію до міста Донецька, маючи при собі вогнепальну зброю, він забезпечував прикриття інших підрозділів під час виїзду на бойові позиції.

В рамках вжиття заходів з охорони громадського порядку вказаний громадянин затриманий співробітниками БПСПОП «Кіровоград» з метою перевірки документів. У ході огляду у нього вилучено карту міста Рубіжне Луганської області, на якій позначено об’єкт із відмітками вибуху, а також схема шляхів підходу та відступу до нього.

Вказаній особі повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 260 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Заступник прокурора міста О. Богданов