Державна служба України з надзвичайних ситуацій надає роз'яснення

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 р. № 476-р «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2015 рік», затверджений план основних заходів цивільного захисту на 2015 рік, яким, зокрема, передбачено заходи щодо державного нагляду та контролю у сфері техногенної і пожежної безпеки (далі — розпорядження). Підставою для проведення перевірок додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, враховуючи вимоги пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 28 грудня 2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі − Закон).

Відповідно до вимог пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

У зв’язку з вищевикладеним, розпорядження як акт, виданий після набуття чинності Законом, вважається дозволом Кабінету Міністрів України і підставою для проведення ДСНС України та її територіальними органами перевірок додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту (виключно у межах плану заходів).

Органи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки відповідно до законодавства не позбавлені відповідальності за невиконання своїх повноважень, з метою виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказом МНС України від 25.05.2012 № 863 «Про затвердження Порядку проведення перевірок», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 червня 2012 р. за № 1054/21366.

Головний державний інспектор з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту у м. Лисичанськ підполковник служби цивільного захисту С.В.Тимченко