Служба порятунку вкотре нагадує правила безпечної поведінки на водоймах

Шановні мешканці громади! Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним, адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники застерігають громадян бути обережними під час купання на Водохрещення.

Під час святкування фахівці Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області чергуватимуть у посиленому режимі поблизу водойм, аби гарантувати безпеку громадян під час купання.

Проте Служба порятунку вкотре нагадує правила безпечної поведінки на водоймах:

— занурюватися (купатися) необхідно в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

— перед купанням необхідно розігріти тіло;

— до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових чоботів, що також захищають ноги від гострого каміння та не дозволять Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

— занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, адже це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

— при вході у воду намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

— не перебувайте в ополонці більше ніж 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

— якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

— при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

— після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

— для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

Шановні громадяни! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду.

Правила поведінки на льоду

Перебуваючи зимової пори на замерзлих водоймах: чи то рибалячи, чи то активно відпочиваючи, — потрібно пам’ятати правила поводження на льоду. Найбільш небезпечна крига — перша та остання: вона ще (або вже) не міцна.

Міцна крига, на відміну від слабшої (білої та жовтуватої), має, зазвичай, синюватий або зеленкуватий відтінок. Тонкий лід, як правило, трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.

Будьте обережні! У цих місцях можна провалитися!

Міцність льоду слід перевіряти палицею, і в жодному разі ногою.

Для того, щоб не трапилося нещастя, слід пам’ятати:

— виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;

— масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщу льоду понад 15 см, відстань між людьми, які прямують переправою, повинна бути не менш ніж 5 м;

— під час масового катання на ковзанах лід має бути не тоншим за 25 см.

Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області