Відбулись командно-штабні навчання органів управління сил місцевих ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Луганської області

21 листопада у м. Лисичанськ відбулись командно-штабні навчання, мета яких — вдосконалення навичок керівників територіальних (регіональних, місцевих) спеціалізованих служб цивільного захисту в приведення підпорядкованих органів управління в готовність до дій за призначенням, розв’язанні оперативних задач, оформленні рішень на виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у текстовому вигляді та на мапі; залагодження органів управління та сил цивільного захисту, підвищення підготовки їх працівників, організація взаємодії та всебічного забезпечення у ході реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у складних умовах осінньо-зимового періоду.

За тактичним задумом: диспетчерська служба 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Лисичанськ Луганської області отримала повідомлення про вибух та пожежу у Центральній котельні № 1 КП «Лисичанськтепломережа». Троє працівників заблоковані в різних приміщеннях котельні і не мають змоги самостійно евакуюватися. На місце виклику прибули пожежно-рятувальні підрозділи. Спеціалізовані служби цивільного захисту виконали на котельні аварійно відновлювальні роботи, а спеціалізована комунально-технічна служба цивільного захисту виконала роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Також, за легендою навчань, у місті Лисичанськ у дев’ятиповерховому будинку № 167 по вулиці Московській не був своєчасно злитий теплоносій із системи опалення, що призвело до її розмороження. На час проведення відновлювальних робіт даний будинок опалювався за допомогою Універсального моторного підігрівача УМП-350 аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Окрім цього, були практично відпрацьовані дії під час ускладнення природних умов. Так, за задумом, через ожеледиці відбулося зіткнення вантажного автомобіля з опорою повітряної лінії електропередач по вул. Московській м. Лисичанськ, внаслідок чого опора впала. Знеструмлено 18 помешкань і 281 суб’єкт господарювання. Спеціалізована служба енергетики цивільного захисту виконала аварійно-відновлювальні роботи із заміни опори повітряної лінії електропередач.

За результатами командно-штабних навчань учасники зібрались для підбиття підсумків, зокрема, заслуховування позитивних моментів у роботі служб та проблемних питань. Заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Луганській області Максим Мельник зазначив: «Вже у жовтні-листопаді поточного року в області склалися три загрози виникнення надзвичайних ситуацій: одна — пов’язана з небезпекою втрати стійкості регіональною системою електропостачання; дві — зумовлені неможливістю своєчасно розпочати опалювальний період у містах. Викладене вище зумовило необхідність проведення сьогоднішніх навчань. За результатами яких кожна служба визначила для себе й підпорядкованих сил найбільш ефективні форми, методи і порядок взаємодії в екстрених випадках, виявили проблемні аспекти реагування на небезпечні події, надзвичайні ситуації й загрози їх виникнення та виробили шляхи їх усунення».

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області