У Лисичанську рятувальники провели тактико-спеціальні навчання (фото)

7 грудня у кінотеатрі «Дружба» проходили тактико-спеціальні навчання для рятувальників Луганщини під керівництвом заступника начальника Головного управління ДСНС України у Луганській області з реагування на надзвичайні ситуації Максима Мельника, за темою «Гасіння пожеж в закладах з масовим перебуванням людей, ліквідація надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виявленням вибухонебезпечних предметів».

За тактичним задумом, об 11.00 внаслідок сильних поривів вітру виник обрив лінії електропередач, яке забезпечує електроживлення кінотеатру, через що виникло підвищення напруги в мережі. Це призвело до загоряння електропроводки і в подальшому до загоряння декорацій і завіси сцени.

Адміністрацією кінотеатру, після повідомлення до Служби порятунку про пожежу, були прийняті заходи щодо евакуації людей і гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння. В залі кінотеатру на другому поверсі залишилися глядачі та на даху будівлі робітники, які ремонтували дах.

На гасіння пожежі виїхало 10 пожежно-рятувальних підрозділів на 14 одиницях пожежної техніки.

Прибувши за викликом, рятувальники отримали повну інформацію від керівництва об’єкту про пожежу. Під час проведення робіт з ліквідації пожежі особовим складом було виявлено невідомий предмет, який може випромінювати радіацію та предмет, схожий на вибуховий пристрій. Тож було залучено групу піротехнічних робіт ДСНС, національної поліції та Відділення радіаційної та хімічної розвідки групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Завдяки злагодженим діям керівництва об’єкту, своєчасного інформування відповідних служб, вдалося в найкоротші терміни ліквідувати пожежу та врятувати людей, а також вилучити та знешкодити вибухонебезпечний предмет.

По закінченню навчань були підведенні підсумки та проведено детальний аналіз роботи рятувальників.

Головний фахівець відділу ЦЗ Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області Оксана Гриценко