Попередження пожеж у житловому секторі

З метою зменшення кількості пожеж у будівлях житлового фонду, а також попередження їх виникнення, посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи співробітниками Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області проаналізовано стан пожежної та техногенної безпеки у житловому фонді м.м. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля .

Так, с початку 2015 року у житловому фонді м.м. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля виникло 13 пожеж, збиток склав 111 844 грн., за аналогічний період 2014 року виникло 19 пожеж, загинув один чоловік, збиток склав 521 800 грн.

Основні причини пожеж:

— необережне повадження з вогнем — 6 пожеж;

— порушення правил пожежної безпеки при єксплуатації електрообладнання — 7 пожеж.

Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Усе це створює підвищену пожежну небезпеку, особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Про це свідчить аналіз причин пожеж, що відбуваються. Зокрема, найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

Провідний інспектор ВДН(К) у сфері ПТБ та ЦЗ Лисичанського МУ ГУ ДСНС України у Луганській області лейтенант служби ЦЗ І.І. Поляков