Про оплату листка непрацездатності, який надано після закінчення робочого дня

Досить часто у фінансових працівників виникають запитання: як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня? Лисичанська міська виконавча дирекція ЛОВ ФСС з ТВП стосовно даного питання повідомляє наступне.

Розглянемо умовний приклад: тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала 02.02.2016р., після закінчення робочого дня, за який їй нараховано заробітну плату.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

За рахунок коштів Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).

З урахуванням норм Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 N 455, особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.

Враховуючи зазначене, якщо застрахована особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, то перші п’ять календарних днів тимчасової непрацездатності необхідно відраховувати з 02.02.2016 р.

Але у зв’язку з тим, що за відпрацьований день (02.02.2016 р.) застрахована особа отримала заробітну плату, роботодавцем оплачуються 4 календарних дні з 16 по 19 жовтня, так як метою надання допомоги по тимчасовій непрацездатності є компенсація втраченого заробітку. Наступні дні оплачуються за рахунок коштів Фонду.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП В.В. Масуліс