Скажи «НІ» агресивній поведінці!

Під таким гаслом, сьогодні, 22 вересня, на базі Лисичанського міського відділу філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області для клієнтів на пробації пройшов психологічний тренінг. Захід відбувся завдяки підтримці ПРООН та громадської організації «ЗБУДУЙ СЕБЕ САМ». Тренінг провела волонтер пробації Ірина Кохановська.

До заходу були залучені суб’єкти пробації, у яких після проведення оцінки ризику була виявлена криміногенна потреба «Контроль над поведінкою та мисленням».

Метою заходу було сприяння усвідомленню учасниками поняття «агресія», акцентування уваги на проблемі агресивної поведінки та її наслідків для життя людини, розгляд основних форм агресивної поведінки; формування навичок прийняття відповідальних рішень.

Під час тренінгу учасники розглянули ознаки агресивності; аналізували конкретні життєві ситуації, які призводять до агресивної поведінки; наголошували на причинах та наслідках такого способу життя; пропонували реальні шляхи вирішення зазначеної проблеми.

Зазначимо, що суб’єкти пробації брали активну участь в обговоренні зазначеної проблеми, розповідали про власний досвід та ставили актуальні для них питання.

«Кожна особистість повинна мати певний ступінь агресивності. Відсутність її призводить до пасивності, керованості, байдужості. Надмірний розвиток її починає визначати весь вигляд особистості, що може стати конфліктною, не здатною на свідому кооперацію, взаємодію. Агресивність характеризується поводженням, спрямованим на завдання фізичної або психологічної шкоди іншій людині. Таким чином, агресивна поведінка є своєрідним захисним механізмом. З метою допомоги упоратися з переживаннями, які заважають нормальному емоційному самопочуттю та спілкуванню з оточуючими, враховуючи всі чинники, що беруть участь у становленні агресивної поведінки, можна попередити чи обмежити вияв форм агресії. Але потрібно пам’ятати, що це кропітка робота, яка потребує багато зусиль. Так, надалі для досягнення позитивних змін у житті клієнтів на пробації такі заходи будуть проводитись щотижнево», — зазначила наприкінці тренінгу Ірина Кохановська.