Центр пробації запрошує волонтерів до співпраці!

Волонтерство — справа добровільна та безкорислива. Це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Це діяльність за покликом серця, яка полягає у добровільній безоплатній участі небайдужих людей, які відчувають потребу робити свій внесок у розвиток соціально значущих проєктів. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що спонукає людей до волонтерства.

У пробації волонтери допомагають працівникам пробації вирішувати потреби клієнтів пробації, змінювати їхнє мислення, поведінку та спосіб життя, в якому немає місця злочинам. Волонтери пробації сприяють соціальній адаптації правопорушників у громаді, допомагають знайти сферу життєдіяльності, в якій кожен зможе реалізувати свої здібності, знання та бажання на користь спільному благу.

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. З урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтера пробації, волонтер може долучатися до участі у таких видах діяльності як:

 • — здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;
 • — проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
 • — складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;
 • — проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;
 • — надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;
 • — надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
 • — реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • — здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
 • — реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

До волонтерської пробації можуть залучатися:

 • — студенти вишів;
 • — фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді, служб у справах дітей, центрів зайнятості та ін.);
 • — члени благодійних та громадських організацій;
 • — члени релігійних організацій;
 • — фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставлених перед уповноваженим органом з питань пробації.

До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність в пробації — це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

93113, м. Лисичанськ, вул. В. Сосюри, 347, к. 304, .тел. 0507342373 Лисичанський МВ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській обл.

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

Лисичанський МВ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області