Маленьке свято великої служби

5 лютого 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон «Про пробацію», чим було започатковано діяльність служби пробації. У цьому році служба пробації України святкувала своє п’ятиріччя.

Пробація — це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у виді позбавлення або обмеження волі. У світі вона існує вже більше 200 років, але для України це відносно нова система, адже Закон «Про пробацію» був ухвалений в 2015р.

Головною метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Пробація, в жодному разі, не означає можливості уникнення правопорушником покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства.

З моменту, коли засуджена особа потрапляє на облік у пробацію, працівники пробації аналізують сфери життєдіяльності людини, отримують додаткову інформацію з інших джерел, стосовно кожного суб’єкта пробації розробляють індивідуальний план роботи. Тобто, крім контролю за виконанням людиною покладених на нею законодавством та рішенням суду обов’язків, служба пробації надає їй консультації і необхідну допомогу в тому, щоб вирішити проблемні питання життєдіяльності, що впливають на можливий ризик вчинення повторного кримінального правопорушення.

Так, по обліках Лисичанського міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області, протягом 2019 року пройшло 413осіб. Станом на 1 лютого 2020 року на обліку Лисичанського відділу пробації перебуває 239 осіб. Це не малі цифри, але команда Лисичанських пробаціянтів, яка складається із 11 працівників, в тому числі психолога, теж велика.

Лисичанським відділом пробації створено власний банк ресурсів, який включає 20 громадських та державних організацій, установ, який постійно переглядається та оновляється. Це, свого роду, важливий інструмент у роботі органу пробації, оскільки дає змогу залучити наявні ресурси в громаді для задоволення індивідуальних потреб суб’єктів пробації.

І тільки завдяки кропіткої роботи, спільних зусиль, усвідомлення власної відповідальності, ми зможемо досягти позитивних результатів у своїй службовій діяльності. Саме тому, ми не плануємо зупинятися на досягнутому.

Лисичанський відділ пробації