Діяльність Лисичанського міського відділу кримінально - виконавчої інспекції

Кримінально-виконавча інспекція являє собою державний орган, який виконує покарання, не пов’язані з позбавленням волі, а також адміністративні стягнення у вигляді громадських та виправних робіт.

Весь свій трудовий день працівник інспекції проводить у роботі з такою категорією осіб, яким необхідна найбільша увага, опіка та допомога. Йдеться про виправно-виховну роботу серед засуджених, яка є головним призначенням кримінально-виконавчої інспекції. Саме через якісну виправно-виховну роботу ми можемо повернути злочинця до законослухняного та загальноприйнятого способу життя.

Виправлення засудженого являє собою формування у них поважного ставлення до людини, суспільства, праці, загальновизнаних норм, правил та традицій людського співжиття. Розвиток суспільства, неминуче має бути пов’язаний із повагою до людини, її прав, свобод, внутрішнього світу та проблем життя у суспільстві.

З 1 січня 2016 року по теперішній час на виконання до Лисичанського МВ КВІ УДПтС України в Луганській області надійшло 97 вироків стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; 9 вироків, стосовно осіб, яких позбавлено право обіймати певні посади або займатися певною діяльністю; 2 вироки, стосовно осіб засуджених до виправних робіт; 6 вироків, стосовно осіб, засуджених до покарання у виді громадських робіт.

Як відомо, спільна праця та участь у заходах, створює у свідомості людини відчуття того, що вона потрібна суспільству. Це сприяє налаштуванню професійного контакту між інспектором та засудженим. Установлення взаєморозуміння із засудженим є запорукою попередження вчинення ним нових кримінальних та адміністративних правопорушень.

Лисичанський МВ КВІ співпрацює з рядом громадських організацій, комунальних підприємств, державних органів міста.

Зокрема, інспекція надає особам, які опинились у складних життєвих обставинах направлення до Лисичанського ЦСССДМ, де кваліфіковані спеціалісти надають засудженим психологічну допомогу, якісні соціальні послуги, підтримку.

Так, за минулий період поточного року Лисичанським МВ КВІ було видано 49 направлень.

Крім цього, Лисичанським МВ КВІ укладено угоду про співпрацю з товариством Червоного Хреста, відповідно до якої, неповнолітні засуджені постійно отримують допомогу, у вигляді предметів гігієни.

На превеликий жаль, у теперішній час дуже важко знайти роботу, а тим паче засудженим.

З метою вирішення цієї проблеми Лисичанський МВ КВІ постійно співпрацює з міським центром зайнятості населення.

Зокрема, у поточному році було видано 20 направлень, за результатами яких троє засуджених було працевлаштовано.

За таких умов головне завдання, яке ставить перед собою Лисичанський МВ КВІ зокрема, та органи пенітенціарної системи в цілому, — це реалізація мети покарання, яка передбачає не лише кару, а, насамперед, виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Інспектор Лисичанського МВ КВІ УДПтСУ в Луганській області капітан внутрішньої служби Шаммієва Н.В.