ОСББ та програма «Енергодім»

«Енергодім» — це програма Державної установи «Фонд Енергоефективності» для надання грантів для ОСББ з часткового відшкодування витрат на заходи з енергетичної ефективності у багатоквартирному будинку. Програма передбачає два пакети заходів: «А» та «Б». Вони відрізняються між собою обсягом робіт з енергетичної ефективності у будинку.

Узявши участь в програмі, ОСББ може отримати грант до 70% на певні типи робіт. Зокрема, на проведення енергетичного аудиту будинку, розробку проектно-кошторисної документації та сертифікацію енергетичної ефективності фонд буде відшкодовувати до 70% від вартості таких робіт.

На витрати з безпосередньої реалізації заходів з енергетичної ефективності (вартість робіт, обладнання та матеріалів) фонд буде надавати грант до 40%, якщо ОСББ обрало пакет «А», та до 50%, якщо ОСББ обрало пакет «Б». Для перших 300 заявок передбачається додатковий грант на 20%.

Фонд буде відшкодовувати ОСББ кошти тільки після виконання робіт. Тобто спочатку ОСББ мусить оплатити такі роботи самостійно, а потім звертатися до фонду для отримання відшкодування. Оскільки такі заходи можуть бути дорогими, ОСББ може отримати кредит у банку-партнері програми фонду.

Програма «Енергодім» розрахована на участь ОСББ, тобто отримати часткове відшкодування витрат на заходи з енергетичної ефективності зможуть тільки співвласники будинків, у яких створені ОСББ. З чим це пов’язано?

Напевно, з тим, що ОСББ — це юридична особа, що об’єднує співвласників будинку, має неприбутковий статус та власний банківський рахунок.

Наявність в будинку ОСББ вказує на те, що співвласники переймаються станом свого житла, вміють домовлятися між собою і здатні брати на себе відповідальність. Наявність ОСББ дозволяє контролювати видатки на утримання будинку, своєчасно вирішувати проблеми, що виникають.

У програмі можуть взяти участь всі ОСББ незалежно від віку будинку.

Управління житлово-комунального господарства Лисичанської міської ВЦА