В зв'язку з погіршенням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС) в прикордонних районах Ростовської області Російської Федерації посилюється ймовірність занесення збудника інфекції на територію Луганської області.
Так з початку червня 2010 р. зареєстровано 4 спалахи захворювання свиней на АЧС, в тому числі зареєстровано випадки захворювання в дикій фауні. Крім того визначено, що у диких кабанів на теперішній час ця інфекція присутня на всій території Північного Кавказу та Південного федерального округу
Враховуючі безпосередню близькість вогнища захворювання на АЧС від границі з Луганською областю, з метою недопущення занесення збудника хвороби на її територію та підвищення ефективності проведення профілактичних заходів проти АЧС міська надзвичайна протиепізоотична комісія при Лисичанській міській раді, засідання якої відбулось 01 липня, вирішила посилити заходи щодо недопущення АЧС на територію міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.
А саме, продовжити ознайомлення керівників сільгосппідприємств, підсобних підприємств, організацій у сферах торгівлі, громадського харчування, туризму, транспорту про погіршення епізоотичної ситуації щодо АЧС, та про профілактичні заходи запобігання занесення збудника хвороби на територію міст. Також продовжити проведення обліку свинопоголів'я, звернувши увагу на дрібні господарства різної форми власності і чисельність свиней в приватному секторі та забезпечити дієвий контроль за рухом поголів'я тварин.
Крім того, здійснити запобіжні заходи щодо незаконного переміщення вантажів тваринницького походження та сільськогосподарських тварин, в тому числі, на автошляхах, сільських дорогах, тощо.
Також на засіданні було вирішено заборонити торгівлю продуктами харчування тваринного походження у невстановлених місцях та на стихійних ринках та продовжити проведення щеплення усього наявного поголів'я свиней проти класичної чуми тощо.
ДОВІДКА: Африканська чума свиней (АЧС) – це високо заразна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується підвищенням температури тіла до 42 градусів (при нормі 38-40 градусів), посинінням шкіри, крововиливами на шкірі та внутрішніх органах, дистрофічними і некротичними змінами на внутрішніх органах, високою загибеллю тварин. Збудником АЧС є вірус, стійкий до широкого діапазону температур. У трупах свиней він зберігається до 10 тижнів, у м’ясі від хворих тварин – 155 днів, копченій шинці до 5 міс., у гної – до 3 міс. Слід зазначити, що лікування хворих тварин не розроблене, а симптоматичне лікування та застосування антибіотиків заборонені. При виникненні захворювання у вогнищі знищують усіх свиней. Трупи вбитих та загиблих свиней, птахів, гризунів, та інших тварин, дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів, інвентар спалюють. У радіусі 170 км. забороняється переміщення, торгівля усіма видами тварин та птиці, продуктів і сировини тваринного походження.
Профілактика базується на дотриманні ветеринарно-санітарних правил при утриманні тварин. Придбання тварин та тваринницької продукції необхідно здійснювати з місцевостей, благополучних щодо АЧС, з супровідними ветеринарними документами. Закуплених тварин утримують на карантині протягом 30 діб у окремому приміщенні.