Працівник підтвердив страховий стаж після надання листка непрацездатності: як бути?

Лисичанська міська ВД ЛОВ ФСС з ТВП надає роз’яснення: якщо застрахована особа за основним місцем роботи перед настанням страхового випадку працювала менше 6-ти місяців, для підтвердження страхового стажу потрібно надати страхувальнику інформацію з Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж за минулий період за формою ОК-7, які надаються ПФУ.

У разі, якщо застрахована особа не надала роботодавцю таку довідку (а отже, не підтвердила 6-місячний страховий стаж у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку), допомога з ТВП надається у розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Якщо ж застрахована особа надасть довідку вже після нарахування їй допомоги, то така допомога з тимчасової непрацездатності підлягає перерахунку незалежно від того, довідка надана до закінчення 12 місяців з дня відновлення працездатності чи після їх закінчення, оскільки звернення за призначенням допомоги надійшло вчасно в терміни, передбачені нормою ч. 5 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія Масуліс