Комунальний заклад "Лисичанська централізована бібліотечна система"

Комунальний заклад «Лисичанська централізована бібліотечна система» — єдина мережа, яка об’єднує 10 бібліотек м. Лисичанська, Новодружеська, Привілля.

Бібліотеки комунального закладу «Лисичанська ЦБС» — це сучасні багатофункціональні центри інформації, культури та дозвілля з великим діапазоном можливостей та традиціями, центри, де активно впроваджуються нові інформаційні технології та інноваційні форми обслуговування користувачів.

Лисичанська ЦБС являється членом Української бібліотечної асоціації, тісно співпрацює з Міжнародною програмою «Бібліоміст» та належить до Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації.

В 2011 році КЗ «Лисичанська ЦБС» стала переможцем конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст» за підтримки Фундації Біла та Мелінди Гейтс та Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). В результаті, бібліотеки отримали 15 комп’ютерів з програмним ліцензованим забезпеченням.

Внаслідок цього в 4 бібліотеках (центральна бібліотека, бібліотека для дітей № 1, бібліотеки-філії № 2, № 3) було відкрито Інтернет — центри. Головна мета центрів — впровадження нових бібліотечних сервісів з використанням вільного доступу до мережі Інтернет, використання сучасних технологій і можливостей Інтернету, а також надання вільного доступу до світових інформаційних ресурсів широкому колу населення Лисичанська.

Бібліотеки КЗ «Лисичанської ЦБС» — це найдоступніші гаджети світу. Вони допоможуть Вам відкрити безмежні можливості для: навчання, розвитку, становлення особистості, стартапу Вашої справи, проведення дозвілля, організації ваших творчих виставок, розвитку талантів. Завітавши до бібліотек, Ви отримаєте безкоштовно: Інтернет, Wi-Fi, електронні книги, консультацію юриста, онлайн освіту, знайдете роботу.

В 2011 році центральна бібліотека прйняла участь та отримала перемогу в конкурсі проектів програми «Бібліоміст» «Співпраця бібліотек з місцевими громадами». Внаслідок перемоги бібліотека отримала проектор, флип-чарт, фотоапарат та організувала Школу волонтерів «Дорогою добра». В школі волонтера працює активна та ініціативна молодь нашого міста, яка разом з бібліотекарями допомагає тим, кому необхідна допомога, підтримка. Команда школи волонтерів запрошує до співпраці всіх бажаючих.

Користувачі бібліотек мають можливість безоплатно працювати на комп’ютері, користуватися електронною поштою, програмою skype, та іншими безкоштовними сервісами та послугами Інтернет — центрів.

Книжковий фонд КЗ «Лисичанська ЦБС» складає 438572 екземплярів друкованих видань та понад 200 найменувань газет та журналів, якими користуються 28000 мешканців громади. Обслуговують користувачів бібліотек 50 фахівців.

Про діяльність бібліотек ЦБС дізнайтесь у віртуальному просторі: на сайті https://bibliolis.wordpress.com/, блогах: http://bibliolisichka.blogspot.com/, http://lisbib.blogspot.com/ , http://vishnya2.blogspot.com/ та на сторінках популярних соціальних мереж: http://ok.ru/bibliolis, https://vk.com/lislib, https://www.facebook.com/librarylis. Про сучасні послуги бібліотек можна дізнатися за посиланням — https://www.youtube.com/watch?v=v-hpMjl7KlE

Структура КЗ «Лисичанська ЦБС»:

· Центральна бібліотека

· Бібліотека для дітей № 1

· Бібліотека-філія сімейного читання № 2

· Бібліотека-філія № 3

· Бібліотека-філія сімейного читання № 5

· Бібліотека-філія № 6

· Бібліотека-філія для дітей № 7

· Бібліотека-філія сімейного читання № 8

· Бібліотека-філія № 9

· Бібліотека-філія для дітей № 10

Директор Комунального закладу «Лисичанська централізована бібліотечна система» Шаркова Олена Володимирівна

Заступник директора по роботі з дітьми Акімова Галина Іванівна