Лисичанське міськрайонне Управління ГУ Держсанепідслужби у Луганській області застерігає від вживання дикорослих грибів

Згідно з оперативними даними Держсанепідслужби України, за останній тиждень в Україні зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждало 9 людей, серед них є дитина.

Аналіз зафіксованих випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість із них викликані вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

Шкоду здоров’ю можуть спричинити і їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж трас.

Не купуйте гриби на стихійних ринках, у випадкових осіб.

При перших ознаках отруєння грибами: нудота, блювання, пронос, болі в животі, запаморочення, слабкість, спрага, судоми, посиніння губ і нігтів — негайно викликайте «швидку допомогу».

Не займайтеся самолікуванням — у деяких випадках приблизно через 3 дні після отруєння настає період уявного полегшення. Однак незабаром його змінює поява жовтяниці і стан хворого погіршується. Пам’ятайте, що вживання спиртних напоїв погіршує клінічний перебіг хвороби. Не ризикуйте своїм життям та життям близьких вам людей.

Рекомендується відмовитися від збирання та вживання в їжу всіх видів грибів — це збереже не тільки здоров’я, але й життя.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області