Кишкові інфекції можливо попередити

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області повідомляє, що у місті Лисичанську реєструється зріст захворюваності на гострі кишкові інфекції та сальмонельоз, що характеризує ситуацію як нестабільну. Зростає ризик виникнення епідемічних ускладнень. У цей період особливо важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у дитячих організованих та лікувально-профілактичних закладах, на харчових об’єктах, дотримання правил особистої гігієни.

Якість питної води за мікробіологічними показниками у першому півріччі 2015 року погіршилась у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Відхилення в пробах питної води за мікробіологічними показниками за 6 місяців 2015 року склали 7,4%, проти 1,6% в 2014 році.

Джерела децентралізованого питного водопостачання (колодязі та родники) у місті залишаються безгосподарськими. В результаті чого не дотримуються вимоги санітарних норм і правил при облаштуванні та утриманні їх, що робить воду непридатною для споживання. Згідно проведених моніторингових лабораторних досліджень в першому півріччі 2015 року якість води в них в 22,2% не відповідала вимогам Державних санітарних норм та правил за мікробіологічними показниками . За санітарно-хімічними показниками відхилення зареєстровані у 100% випадків , в тому числі у 75% випадків — на вміст нітратів.

Рекомендується не вживати воду для питних цілей з джерел децентралізованого водопостачання (колодязів та родників), розташованих в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля, особливо дітям. Вживання води дітьми з джерел, де наявні нітрати, може привести до захворювання водно-нітратною метгемоглобінемією з тяжкими наслідками для здоров’я та життя.

З метою профілактики захворюваності гострими кишковими інфекціями необхідно:

— Дотримуватися правил приготування та зберігання харчових продуктів; швидкопсувні продукти і готову їжу слід зберігати тільки в холодильнику.

— Дотримуватися правил особистої гігієни: частіше мити руки з милом особливо після повернення додому з вулиці, перед їжею, після відвідування туалету та перед приготуванням їжі.

— Особливу увагу звертайте на харчування дітей: давайте дитині тільки свіжі продукти, в якості яких ви не сумніваєтеся. Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні, менше схильні до інфекційних захворювань. Перед годуванням дітей мийте руки з милом.

— Іграшки перед тим, як давати дітям, необхідно мити.

— Овочі, фрукти, ягоди ретельно мийте перед вживанням під проточною водопровідною водою, а для маленьких дітей ще і кип’яченою водою.

— Воду рекомендується пити тільки після кип’ятіння, не пийте воду з неперевірених джерел. Не купайтеся у водоймищах, де це не рекомендується або заборонено.

— Не купуйте продукти харчування у невстановлених місцях.

При появі перших симптомів захворювання негайно звертайтеся за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу.

Пам’ятайте, що інфекції легше попередити ніж лікувати а Ваше здоров’я починається з чистоти.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області