Як запобігти захворюванню кишковими інфекціями

Фахівцями Лисичанського міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області проводиться постійний аналіз санітарно-епідемічної ситуації у місті. Останнім часом реєструється перевищення середньо багаторічних тижневих рівнів захворюваності на гострі кишкові інфекції, що характеризує ситуацію як нестабільну. Зростає ризик виникнення епідемічних ускладнень. У цей період особливо важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у дитячих організованих та лікувально-профілактичних закладах, харчових об’єктах.

Джерелом інфекції є хвора людина. Шлях передачі в основному харчовий, передача інфекції також може відбуватися через воду, предмети побуту і брудні руки. Переважна більшість захворілих це діти. Найбільш високі рівні захворюваності гострими кишковими інфекціями у місті реєструються серед дітей до 4 років.

З метою профілактики захворюваності гострими кишковими інфекціями необхідно:

— Дотримуватися правил приготування та зберігання харчових продуктів; швидкопсувні продукти і готову їжу слід зберігати тільки в холодильнику.

— Дотримуватися правил особистої гігієни: частіше мити руки з милом особливо після повернення додому з вулиці, перед їжею, після відвідування туалету та перед приготуванням їжі.

— Особливу увагу звертайте на харчування дітей: давайте дитині тільки свіжі продукти, в якості яких ви не сумніваєтеся. Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні, менше схильні до інфекційних захворювань. Перед годуванням дітей мийте руки з милом. Іграшки перед тим, як давати дітям, необхідно мити.

— Овочі, фрукти, ягоди ретельно мийте перед вживанням під проточною водопровідною водою, а для маленьких дітей ще і кип’яченою водою.

— Воду рекомендується пити тільки після кип’ятіння, не пийте воду з неперевірених джерел. Не купатися у водоймищах, де це не рекомендується або заборонено.
— Не купуйте продукти харчування у невстановлених місцях.

При появі перших симптомів захворювання негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Пам’ятайте, що кишкові інфекції легше попередити ніж лікувати. Ваше здоров’я починається з чистоти.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області